Water Show Gdańsk

Autor:
wślizgu

Tego jeszcze nie było – ekstremalne sporty na Motławie! 12 sierpnia w Gdańsku, między Ołowianką a wyspą Spichrzów, odbędzie się niezwykłe, wodne widowisko – Water Show Gdańsk. W sześciu elitarnych, wodnych dyscyplinach zaprezentują się najlepsi zawodnicy w Polsce i na świecie.

W sześciu elitarnych, wodnych dyscyplinach zaprezentują się najlepsi zawodnicy w Polsce i na świecie. W ramach Water Show Gdańsk odbędą się turnieje pokazowe rozgrywane symultanicznie we flyboardingu, wakeboardingu, blob jumpingu, splash divingu, jet ski freestyle i dragon boats. Na flyboardzie po raz pierwszy w tej części globu wystąpi Daniel Guerra – aktualny mistrz świata w kategorii Pro i Simon Desira - II vice mistrz świata w kategorii Veteran. Dzięki 300 konnym skuterom flyboardziści wzniosą się na kosmiczny pułap wysokości 20 metrów nad wodą. W trzech konkurencjach: flip challenge, battle i best trick staną do walki zawodnicy z top 10 na świecie i Polsce.

Między Wyspą Spichrzów a Ołowianką pojawi się również niespełna 80-metrowa konstrukcja do wakeboardingu z przeszkodami. W pokazowym turnieju wystąpią najlepsi w Europie riderzy i powalczą w konkurencjach freestyle i best trick. Nad przebiegiem zawodów czuwać będzie Rafał Płaza, utytułowany zawodnik i zarazem konstruktor wakeparków.

Z kolei na wodzie przy Muzeum Morskim stanie gigantyczna poducha, ludzka katapulta – tzw. blob. Zasada działania jest prosta. Zawodnik leży na poduszce, czekając na wystrzał, dwie osoby skaczą z wysokości na poduchę i wybijają go nawet na 12 metrów. Ewolucje jakie można wykonywać w locie są praktycznie nieograniczone. Ponadto, w tegorocznym programie Water Show Gdańsk znalazły się takie dyscypliny jak. splash diving, czyli tzw. „skoki na bombę” z wysokości 6 metrów, w której udział może wziąć każdy, kto wcześniej przeszedł video kwalifikacje.

To nie wszystko. Dla fanów rywalizacji zespołowej organizatorzy przygotowali turniej smoczych łodzi. Popularne „dragony” zmierzą się w trzej konkurencjach: sprint na dystansie 200 m, wyścig po okręgu i przeciągnie. W programie przewidziano również Night Led Show, czyli nocną paradę zwycięskich zawodników z efektami specjalnymi. Stroje ledowe, akcesoria pirotechniczne to tylko niektóre z niespodzianek. Tego widowiska nie można przegapić!

Autor