SummerHeat DOUBLE x Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych

Autor:
wślizgu

Już 31 lipca poznamy mistrza Polski w formule przelicznikowej ORC! Załogi dwuosobowe będą rywalizowały na 300-milowej trasie wyścigu non-stop. Mistrzostwa odbędą się w ramach SummerHeat Double.

Start zaplanowano na 28 lipca w samo południe. Linia startu zostanie ustawiona tuż przy nabrzeżu Akwarium Gdyńskiego, więc start i początek wyścigu będzie widoczny niemal na wyciągnięcie ręki. Jeszcze przed startem do wyścigu wszyscy uczestnicy zaprezentują się na wodzie, przepływając tuż przy widowni na nabrzeżu przy Akwarium Gdyńskim. Trasa wyścigu będzie prowadziła wokół Półwyspu Helskiego aż pod brzeg szwedzkiej wyspy Oland, następnie w okolice Łeby, by stamtąd poprowadzić wzdłuż brzegu z powrotem do Gdyni.
Uroczystość zakończenia regat i wręczenia nagród dla wszystkich klas oraz medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski  załóg dwuosobowych zostaną wręczone podczas ceremonii zorganizowanej podczas Targów Wiatr i Woda w Gdyni 12 lipca. Wtedy też poznamy miejsce i termin regat mistrzowskich w tej kategorii, które zostaną zorganizowane w 2019 roku. Regaty należą do cyklu pełnomorskich regat dla załóg dwuosobowych Offshore Shorthanded Racing.

 

Offshore Shorthanded Racing (OS Racing) to jedyny na Bałtyku cykl regat pełnomorskich dla załóg dwuosobowych, w którym, na podstawie 6 regat o długości 50-400 mil morskich, prowadzona jest klasyfikacja żeglarzy, ogłaszana na bieżąco po każdym wyścigu oraz na koniec sezonu - po zakończeniu ostatniego wyścigu.

Autor