Mistrzostwa Polski Klasy Puck

Autor:
wślizgu

W sobotę 18 sierpnia w Pucku, już po raz szósty, rozpoczną się Mistrzostwa Polski Klasy Puck. W dwudniowych zawodach wystartuje ponad 30 załóg z całego kraju.

Trzyosobowe łódki klasy Puck zostały skonstruowane w 1996 roku przez Franciszka Lewińskiego, szkutnika i żeglarza, m.in. trzykrotnego mistrza Polski w klasie Star, na potrzeby Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Jachty szybko zyskały popularność, a od 2013 roku rozpoczęto organizację mistrzostw Polski w tej klasie. Pierwszym zwycięzcą został sternik Krzysztof Stromski, w 2014 roku wygrał Marcin Styborski, w 2015 Artur Piernicki, w 2016 ponownie Stromski (wszyscy z YC Rewa). W ubiegłym roku pierwsze miejsce, drugi raz w historii regat, zajął Marcin Styborski z Yacht Clubu Rewa, który minimalnie wyprzedził klubowego kolegę Jacka Ludwiczaka.
Otwarcie regat i odprawa sterników rozpocznie się w sobotę 18 sierpnia o godzinie 10:00, a godzinę później zaczną się zmagania na wodzie. W planie jest przeprowadzenie 8-10 wyścigów. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę 20 sierpnia. Organizatorem regat jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck, a współorganizatorami Harcerski Ośrodek Morski, Yacht Club Rewa i Pomorski Związek Żeglarski.

Autor