Mistrzostwa Polski Katamaranów

Autor:
wślizgu

07-09 września w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Będą to najważniejsze krajowe regaty dla katamaranów klasy A w tym sezonie.

Podczas dwudniowej rywalizacji zawodnicy F18 i Open powalczą o tytuły mistrzowskie, a  startujący na katamaranach A-class będą zdobywać kolejne punkty do Pucharu Polski Katamaranów 2018.

W ubiegłym roku w klasie F18 wystartowały dwie nowe załogi w konfiguracji mix, czyli damsko-męskie. W tych załogach za sterem startowali aktualni medaliści mistrzostw świata katamaranów A-class. Spodziewano się, że to właśnie te załogi powalczą o najwyższe medale i tak właśnie było. Tymek Bendyk z Anią Świtajską wyprzedzili Kubę Surowca z Kasią Goralską. Trzecie miejsce wywalczyli Michał Surowiec i Jerzy Białek. Czy w tym roku obronią tytuł?

W klasie Open, w której startują różnej klasy katamarany według przelicznika wyrównującego szansę dla każdej łódki, zawodnicy będą ścigać się o tytuły Mistrzów Polski w kategorii seniorów i juniorów. W tym roku na starcie zobaczymy jednostki Nacra 15 oraz Nacra 17. To właśnie one są silnymi pretendentami do podium tych zawodów.

Planowane jest rozegranie 9 wyścigów up and down dla każdej klasy. Atrakcyjnie dla kibiców zapowiada się parada katamaranów wokół sopockiego molo, gdzie z bardzo bliska będzie można oglądać zawodników i jachty. Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.
 

Autor