Ford Fiesta Active Cup Zawody o mistrzostwo Polski

Autor:
wślizgu

Przed nami ostatni przystanek z cyklu Ford Kite Cup. Wielki finał pucharu oraz mistrzostwa Polski odbędą się 12-15 sierpnia w Pucku. Zawodnicy wystartują w trzech głównych konkurencjach: Freestyl’u, Twin Tip Racingu oraz Kite Foilu.

Zeszłoroczny debiut miasta Puck jako gospodarza zawodów kitesurfingowych nie zawiódł. W tym sezonie ponownie odbędzie się tutaj finał zmagań pucharowych oraz mistrzostwa kraju. W dniach 12-15 sierpnia w porcie jachtowym w Pucku, na terenie MOKSiR, spotkają się najlepsi zawodnicy, aby zawalczyć o zwycięstwo w zawodach Ford Fiesta Active Cup. Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Kite Foil. Punktacja zawodników będzie prowadzona według regulaminu PZKite.

Szczególne emocje budzi ciąg dalszy rywalizacji w konkurencji Kite Foil. W tym roku szczególnie dobrze sobie radzili w rozgrywkach: Magdalena Woyciechowska (kategoria Women Open i Młodziczki), Maksymilian Żakowski (kategoria Men Open) i Jakub Jurkowski (kategoria Młodzik). Czekamy z niecierpliwością na dalszą, pasjonującą rywalizację.

Podczas całego długiego weekendu w miasteczku zawodów na kibiców czekać będzie masa atrakcji: jazdy testowe nowym Fordem Fiestą, tor skimboardowy od Red Bull Mobile czy konkursy z nagrodami. Energii zawodnikom doda Red Bull, który również zadba o dobrą muzykę na plaży.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również VIPowska Szkółka Kitesurfingowa, która, co roku, gości znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów. W tym roku swój udział zapowiedzieli aktorzy: Agnieszka Kawiorska, Mateusz Banasiuk i Wojtek Majchrzak.

Więcej informacji na stronie: www.forcup.pl oraz oficjalnym profilu facebook/fordkitecup.

Autor