Surf to fly summer cup

Autor:
wślizgu

19 kitesurferów z całej Polski, w tym członkowie kadry narodowej w kiteboardingu,  wzięło udział w kolejnej edycji Surf to Fly. Surf to Fly Summer Cup 2018 rozegrano 22 czerwca w Chałupach. Było wietrznie i widowiskowo!

Organizatorzy Surf to Fly w tym roku muszą naprawdę dobrze zaklinać warunki pogodowe, bo po raz kolejny udało im się rozegrać zawody przy bardzo dobrym wietrze. Rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje. W Twin Tip Racing najlepszy okazał się Dariusz Ziomek, który jak zwykle zachwycał technicznie. Z kolei wśród kobiet na najwyższym stopniu podium znalazła się Nina Arcisz, zawodniczka Sopockiego Klubu Żeglarskiego. W konkurencji Hang Time, czyli czasu skoku mierzonego do momentu oderwania się od wody do lądowania, w kategorii mężczyzn zwyciężył Jakub Wątorowski, a wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Moczulska. Z kolei w kite foilu open najlepsza była Julia Damasiewicz.

Zawodom towarzyszyły testy hydroskrzydeł wiodących kitesurfingowych marek. Nie zabrakło też relacji na żywo połączonej z komentarzem sportowym. Event rozegrano zgodnie z regulaminem pucharu i mistrzostw Polski Polskiego Związku Kiteboardingu. Kolejny przystanek to wielki finał na duńskiej wyspie Romo 22-29 września.

Autor