Sopot catamaran Cup Zacięta walka katamaranów

Autor:
wślizgu

Za nami regaty Sopot Catamaran Cup! W ciągu 2 dni regat odbyło się 6 wyścigów up and down w osobnych startach dla klas: A, Hobie Cat 16 i Open. Impreza zaliczana jest do Pucharu Polski Katamaranów 2018.

16-17 czerwca w Sopocie ponownie zagościły katamarany. W regatach wzięły udział załogi mix przygotowujące się do igrzysk olimpijskich na katamaranach Nacra 17. Oni zresztą okazali się najlepszymi zawodnikami w klasie Open. Tym razem team Jakub Surowiec, Katarzyna Goralska (UKS Navigo) okazał się lepszy od załogi Tymoteusz Bendyk, Anna Świtajska (UKS Navigo). Trzecie miejsce natomiast zajęli Łukasz Wroczyński i Rafał Schleifer (UKS Navigo).

Z kolei młodzieżowe załogi mix Nacra 15 wywalczyły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji Open młodzież. Zwycięstwo odnieśli Maja i Oskar Niemira, srebro wywalczyli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka, a brąz przypadł załodze Stefan Cichowski i  Anna Roman. Wszyscy reprezentowali barwy UKS Navigo.

W jednoosobowej A-class rywalizowało ze sobą aż 18 zawodników. Ze względu na zmianę warunków wiatrowych z soboty na niedzielę zmagania w tej klasie były bardzo ciekawe, a walka o czołowe miejsca toczyła się do końca. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium uplasował się Michał Korneszczuk z Yacht Club Gdańsk, drugie miejsce zajął Jacek Noetzel, a trzecie Marcin Kamiński – obaj z UKS Navigo. Na starcie pojawiło się też bardzo wielu młodych żeglarzy z UKS Navigo i z klubu Port Mechelinki, którzy zdominowali klasę Hobie Cat 16 i Hobie Cat 16 SPI. W klasie Hobie Cat 16 zwyciężyli Wiktoria Ossowska i Alex Wysocki (UKS Navigo), a w Hobie Cat 16 SPI Zuzanna Szadziul oraz Szymon Cierzan (UKS Navigo).

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.