Kite foil rządzi! ION Kite Challenge x Aztorin Kite Challenge

Autor:
wślizgu

Za nami dwa eventy rozgrywane w ramach tegorocznego Ford Kite Cup. Sezon otworzyły zawody ION Kite Challenge, a kolejną edycję stanowił Aztorin Kite Challenge. Szczególne emocje budzi ciąg dalszy rywalizacji w konkurencji Kite Foil.

Pierwsze zawody - ION Kite Challenge - zorganizowano w dniach 31 maja – 2 czerwca, na kampingu Chałupy III. Zawodnicy wystartowali łącznie w 15 wyścigach, w których najbardziej wyróżniał się Maks Żakowski wygrywając zdecydowaną większość wyścigów i deklasując rywali. Na drugie miejsce stabilnie dopłynął Arkadiusz Kusalewicz, będący liderem dwóch wyścigów. Na szczególną uwagę zasługuje też czternastoletnia Magda Woyciechowska, która zwyciężyła w tej konkurencji wśród kobiet, nawiązując często walkę ze starszymi od siebie kolegami. Pogoda jednak nie do końca sprzyjała zawodnikom. Z powodu braku wystarczającego wiatru nie rozegrano konkurencji Freestyle oraz Twin Tip Race.

Niespełna miesiąc później (23-25 czerwca) odbyła się kolejna edycja - Aztorin Kite Challenge. W 13 letniej historii pucharu Polski w kitesurfingu zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w Krynicy Morskiej. To były trzy emocjonujące dni zmagań podczas kolejnego już w tym sezonie przystanku pucharu Polski. Zastaliśmy tu otwarty akwen z wchodzącym z kilku stron wiatrem, szeroką plażę, świetną infrastrukturę i znakomitą atmosferę. Mikroklimat tego wyjątkowego regionu sprawił, że mimo niesprzyjającej prognozy pogodowej, mogliśmy cieszyć się i słońcem i wiatrem. Pierwszego dnia, w sobotę, odbyło się 5 wyścigów formuły Kite Foil. W niedzielę warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie także konkurencji Twin Tip Race oraz całej kategorii Open Man Freestyle. W finale o pierwsze miejsce walczyli Eudazio da Silva oraz Phillip Kervel, o pozycję trzecią i czwartą Maks Stępniewski i Wojtek Matysiak. W konkurencji kite foil ponownie zwyciężyła Magda Woyciechowska oraz Maks Żakowski.

Warto dodać, że pod szyldem zawodów działała VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa. Tym razem gościliśmy znanego aktora serialowego Michała Mikołajczaka, który swoją przygodę z kite surfingiem zaczął już wcześniej, pod okiem jednego z najlepszych polskich kitesurferów, wielokrotnego Mistrza Polski, Victora Borsuka. Swoją nową sportową pasję do tej ekscytującej dyscypliny odkrył także Rafał Maślak, Mister Polski 2014, bloger i model.

Finał tegorocznej edycji odbędzie się 12– 15 sierpnia w Pucku.
 

Autor