Przegląd najciekaWszych aparatów wodoodpornych

Autor:
wślizgu

Canon PowerShot D30

Canon PowerShot D30 jest odporny na upadki z 2 metrów i pozwala robić zdjęcia pod wodą na głębokości 25 metrów, bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów. Za jakość zdjęć odpowiada system HS będący połączeniem wydajnego procesora przetwarzania obrazów DIGIC i matrycy zapewniającej pracę nawet na wysokich wartościach ISO. D30 wyposażony został w 12,1-megapikselową matrycę CMOS. Aparat posiada również 5-krotny zoom i optyczną stabilizację obrazu wspieraną przez technologię inteligentnej stabilizacji.

Cena: 1099 zł

Panasonic Lumix DMC-FT30

Aparat cechuje się wyjątkową wytrzymałością: jest wodoszczelny do 8 metrów, odporny na upadki z 1,5 metra i na niskie temperatury do -10°C. Reprodukcja barw w zaawansowanym trybie podwodnym rekompensuje straty kolorów, do których dochodzi podczas fotografowania pod wodą, a system optycznej stabilizacji obrazu Mega O.I.S. rekompensuje rozmycie spowodowane drżeniem ręki. Ponadto aparat posiada lampę doświetlającą, która pozwala rejestrować filmy w ciemności. Lampy można użyć też jak klasycznej latarki, bez uruchamiania funkcji aparatu.

Cena: 619 zł

Nikon Coolpix W300

Nikon ma niezwykle wytrzymałą obudowę - wodoszczelną, wstrząsoodporną oraz pyłoszczelną. Ponadto kryje w sobie zaawansowane rozwiązania technologiczne, które umożliwiają rejestrowanie filmów 4K/UHD na głębokości do 30 m oraz zdjęć o rozdzielczości 16 MP, a wbudowany GPS, e-kompas, wysokościomierz, łączność Wi-Fi i Bluetooth pozwalają na zapisanie miejsca wydarzeń i natychmiastowe podzielenie się wrażeniami z całym światem. Co ważne, jego korpus wytrzymuje upadki z wysokości do 2,4 m.

Cena: 1599 zł

LEICA X-U

Leica X-U pozwala na sfotografowanie podwodnego świata, bogatego w detale i kolory, aż do głębokości 15 metrów. Aparat jest ekstremalnie wytrzymały i łatwy w obsłudze. Niestraszne mu wstrząsy, zimno, kurz i pył. Optymalną jakość obrazu w Leice X-U gwarantuje technologia znana z rodziny X. Mamy tu matrycę CMOS w formacie APS-C o rozdzielczości 16,5 MP (efektywne 16,2MP) i obiektyw Summilux 23 mm f/1.7 ASPH. Niezwykle jasny obiektyw f/1.7 daje  wolność kreatywnej pracy z płytką głębią ostrości.

Cena: 14 700 zł

 

Autor

galeria