WarmUp Doublehanded Challenge

Autor:
wślizgu

W pierwszych regatach z cyklu Gdynia Doublehanded Yachtrace w grupie ORC ze sporą przewagą zwyciężył jacht „Smoke”, a najszybszym jachtem okazała się „Caravela 950”!

Druga edycja regat WarmUp Double przeszła do historii. Na starcie stanęło 9 jachtów, jednak tylko 8 z nich walczyło o zwycięstwo, bo „Vector Baltica II” z powodów technicznych musiał wycofać się z wyścigu. Z uwagi na flautę zapowiadającą się w niedzielę rano, trasa wyścigu została skrócona do ok. 88 Mm. Pierwsze przetasowania nastąpiły w okolicach pławy ZN, gdzie rewelacyjny wybór strategii pozwolił s/y „Smoke” przesunąć się znacznie do przodu i poważnie zagrozić s/y „Vataha 2”, dotychczas prowadzącej w stawce jachtów ORC.

Po kilkugodzinnej żegludze nocnej, przy wejściu na Zatokę Gdańską, jachty natrafiły na tzw. flautę wyrównawczą. Świetnie żeglujący „Smoke” zwiększył swą przewagę nad „Vataha 2” i „Zena II” i jako trzeci wszedł na metę przy marinie w Gdyni, jednocześnie z dużą przewagą wygrywając w grupie ORC. Flauta wyrównawcza nie ominęła też szybszych jachtów z grupy open – „Caravela 950” oraz „Dancing Queen”. Tutaj również różnica czasu między jachtami zmniejszyła się tuż przed metą, niemniej prowadząca od początku „Caravela 950” została najszybszym jachtem wyścigu i zwycięzcą w grupie open. 

Kolejne regaty z cyklu Gdynia Doublehanded Yachtrace (400 Mm non stop) odbędą się 2 czerwca.

 

 

Autor