Volvo Gdynia Sailing Days startuje po raz 19.!

Autor:
wślizgu

Blisko dwie dekady możemy emocjonować się rywalizacją żeglarzy w największych regatach w Polsce Volvo Gdynia Sailing Days. Głównymi regatami tej imprezy będą mistrzostwa świata do lat 21 w klasie Laser Standard oraz Laser Radial oraz mistrzostwa świata klasy Laser 4.7. A także mistrzostwa świata klasy 505!

Volvo Gdynia Sailing Days na stałe wpisało się sportowy pejzaż Gdyni i Wybrzeża. Już po raz 19. ponad tysiąc żeglarzy z całego świata zmierzy się nie tylko ze sobą, lecz także z trudnymi wodami Zatoki Gdańskiej. Na gdyńskim horyzoncie będzie można podziwiać jednostki reprezentujące kilkanaście różnych klas żeglarskich, a żeglarze rywalizować będą w różnej randze zawodów.

Do najważniejszych należą m.in.  mistrzostwa świata do lat 21 w klasie Laser Standard oraz Laser Radial oraz mistrzostwa świata klasy Laser 4.7. W programie 19. edycji VGSD znalazły się także Puchar Europy w klasie 29er oraz mistrzostwa świata klasy 505.

Czeka nas ponad trzytygodniowa uczta żeglarska. Regaty można porównać do słynnego i starszego Kieler Woche. Niemieckie zawody rozgrywane są co prawda na większą skalę, ale gdyńskie mają nad nimi co najmniej jedną przewagę – kibice chcący obserwować wyścigi w Kilonii muszą wypłynąć statkami na środek Zatoki Kilońskiej, natomiast w Gdyni żeglarze są na wyciągnięcie ręki. Ich zmagania świetnie widać z plaży, z falochronu Mariny Gdynia, z Bulwaru Nadmorskiego oraz z Kamiennej Góry.

Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem i sponsorem tytularnym jest Volvo.

Autor