Trzy Mola 2018 Triumf Nacry

Autor:
wślizgu

Tradycyjnie na początku maja w Sopocie odbyły się regaty katamaranów Trzy Mola, inaugurujące cykl Regat Pucharu Polski 2018, na których oficjalnie swój debiut miały Nacra 15 oraz olimpijska Nacra 17. Nowe jednostki zdeklasowały konkurencje. 

Regaty Trzy Mola na dobre rozpoczęły sezon żeglarski katamaranów. Z powodu bardzo słabego wiatru, w ciągu dwóch dni przeprowadzono trzy wyścigi dla A-class i dwa dla pozostałych klas, z sześciu zaplanowanych. W wyścigach wzięli udział zawodnicy ścigający się na katamaranach klasy A, Nacra 15, Nacra 17, Hobie Cat 16, F18 i Open. Prawdziwą wisienką na torcie była rywalizacja olimpijskiej klasy Nacra 17, która premierowo wystąpiła na polskich akwenach. Te katamarany starowały w klasie Open i po przeliczeniu juniorom udało się wygrać z seniorami, co świadczy o ogromnym potencjale tych jednostek. Tegoroczne regaty zwyciężył team Tymoteusz Cierzan oraz Katarzyna Piernicka.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Kolejne regaty odbędą się 16-17 czerwca w Sopocie.
 

 

Open (TR)

1.   Tymoteusz Cierzan, Katarzyna Piernicka – UKS NAVIGO Sopot

2.   Jakub Surowiec, Katarzyna Goralska – UKS NAVIGO Sopot

3.   Tymoteusz Bendyk, Anna Świtajska – UKS NAVIGO Sopot

 

 

Autor