Surf to Fly Summer Cup

Autor:
wślizgu

Czwarta odsłona Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018 zapowiada się niezwykle ciekawie. Sportowej rywalizacji będzie towarzyszyło wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich fanów hydroskrzydeł. Już teraz warto zaplanować wypad do Chałup w drugiej połowie czerwca.

Regaty potrwają jeden dzień, wybrany pod kątem najlepszej prognozy pogody i odbędą się w terminie między 16 a 30 czerwca na Zatoce Puckiej. Informacja o ostatecznym terminie zostanie zamieszczona na stronie zawodów i na facebookowym profilu zawodów najpóźniej dwa dni przed terminem. Bazą zawodów będzie kemping Ekolaguna i siedziba szkoły Wake.pl – partnera regat.

W programie znalazły się trzy konkurencje – Twin Tip Racing, Hang Time oraz Kitefoil. Emocjom sportowym towarzyszyć będą pierwsze w Polsce testy hydroskrzydeł. Tych stworzonych przez wyspecjalizowane firmy, jak i konstrukcji wyprodukowanych samodzielnie przez uczestników zawodów. Do tej pory testy najnowszych konstrukcji hydroskrzydeł zapowiedziały firmy: SU-2, Cabrinha, Neilpryde oraz Shinworld i Nobile. Będzie także okazja do testowania autorskich konstrukcji od Grzegorza Pitka z Krakowa i Mariusza Sosnowicza z Giżycka. Grzegorz Pitek na wyprodukowanym przez siebie hydroskrzydle wygrał zawody Surf to Fly Summer Cup 2018 w konkurencji kitefoil.

Organizatorem Surf to Fly Summer Cup, w ramach  Surf to Fly International Kiteboarding Cup 2018, jest szkoła Surf to Fly. Po raz pierwszy zostały rozegrane w roku 2013, a w latach 2015-16 były najpopularniejszymi amatorskimi zawodami w kitesurfingu w Polsce. Każde zgromadziło po 36 uczestników. W tym roku zawody odbędą się po raz szósty.

 

 

Autor