Sopot Catamaran Cup

Autor:
wślizgu

16-17 czerwca po raz kolejny katamarany ścigać się będą na wodach Zatoki Gdańskiej. Tym razem w ramach regat Sopot Catamaran Cup 2018, które zaliczają się do Pucharu Polski Katamaranów. Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo.

Zawodnicy z całej Polski ponownie spotkają się w Sopocie, by rywalizować w czterech klasach regatowych, A-klasa, Hobie Cat 16, F18, Open. Planuje się rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy. Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A oraz Nacra. Będą w niej startować Polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje „latające” nad powierzchnią wody. Bardzo interesujące będą także wyścigi klasy Hobie Cat 16, w których startować będzie młodzież z UKS Navigo Catamaran Youth Team Poland. Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. 

Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

 

Autor