Rudawski brązowym medalistą mistrzostw Europy

Autor:
wślizgu

Marcin Rudawski wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w klasie Laser Radial, natomiast tuż za podium uplasował się Aleksander Arian. Mistrzostwa odbyły się w La Rochelle we Francji.

Od 7-12 maja we Francji odbywały się mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach Laser Standard i Laser Radial kobiet oraz nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn. Podczas ostatniego dnia rywalizacji w Laserze Standardzie przeprowadzono jeden wyścig, a w dwóch pozostałych klasach po dwa. Regaty sukcesem zakończyli Polacy. W klasie Laser Radial świetne miejsca zajęła dwójka naszych zawodników – ośmiokrotny mistrz Starego Kontynentu Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa  oraz Aleksander Arian (Sailing Team Rzeszów). Obaj żeglarze od początku zajmowali miejsca w ścisłej czołówce i niewiele brakowało, a we dwójkę znaleźliby się na podium. Co prawda Rudawski nie zdołał obronić tytułu, ale rzutem na taśmę przesunął się z pozycji czwartej na trzecią i mógł cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu. Z kolei po miejscach drugim oraz dziesiątym z pozycji trzeciej na czwartą spadł Aleksander Arian, kończąc regaty tuż za podium. Regaty wygrał Słoweniec Nik Pletikos, a na drugim stopniu podium stanął Włoch Federico Tocchi.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser Radial kobiet na trzynastym miejscu ukończyła Agata Barwińska. Zawodniczka MOS SSW Iława przez całe regaty pływała bardzo równo, zajmując zazwyczaj lokaty w drugiej dziesiątce. W klasie Laser Standard ścigało się dwóch z czterech naszych reprezentantów. Najwyżej sklasyfikowany został Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), który w jedynym sobotnim wyścigu tej floty był dwudziesty czwarty i regaty ukończył na dwudziestym drugim miejscu wśród Europejczyków. Z kolei trzydziestą ósmą pozycję zajął ostatecznie Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin).

Kolejne ważne regaty to mistrzostwa świata w klasie Laser Radial, które odbędą się 18-24 czerwca w Kilonii.

 

 

Autor