PLANET BALTIC SUP TOUR 2018

Autor:
wślizgu

4 miasta, 4 terminy, 4 dni imprezy, od Elbląga po Kołobrzeg. Rusza pierwszy cykl amatorskich regat SUP w Polsce! Pierwszy przystanek już 1-2 czerwca w Elblągu.

Stand Up Paddle board, w skrócie SUP, szturmem zdobywa popularność. Na rzece Elbląg, tuż przy Bulwarze Zygmunta Augusta, odbędą się pierwsze zawody przeznaczone dla amatorów SUP – Planet Baltic SUP Tour. Całe wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca. Imprezy podzielone zostały na dwa dni. W piątki będzie można podszkolić swoje SUP umiejętności, natomiast w sobota to dzień regatowy zakończony imprezą dla uczestników.

- Piątek zorganizowany będzie tak, aby każdy mógł spróbować stanąć na desce. Natomiast drugiego dnia, czyli w sobotę – 2 czerwca – rozpoczną się zawody. Udział w nich jest otwarty, każdy może spróbować swoich sił  – informują organizatorzy, czyli szkoła żeglarstwa Mk Sailing z Kołobrzegu.

Wyścigi będą rozgrywały się w kategorii amatorskiej oraz PRO dla bardziej doświadczonych paddlerów w konkurencjach: long distance (ok. 1 km) oraz technical race (ok. 500 m). Co ważne, chętni nie będą musieli posiadać własnej deski SUP – organizatorzy dostarczają sprzęt na czas regat. Udział w zawodach jest bezpłatny.

 

Stand Up Paddle board to, najprościej mówiąc, pływanie na specjalnie do tego przystosowanej desce z wiosłowaniem. Ci, którzy uprawiają ten sport podkreślają, że daje on bardzo dużo korzyści. To dobry trening dla całego ciała, który uczy balansu i stabilności, a jednocześnie pozwala się zrelaksować. Tę formę aktywnego wypoczynku można uprawiać praktycznie wszędzie, niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Terminy Planet Baltic SUP Tour 2018:

Elbląg - 1-2 czerwca

Hel - 29-30 czerwca

Mrzeżyno - 20-21 lipca

Grand Prix Kołobrzeg -  10-12 sierpnia
 

Autor