IX Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Autor:
wślizgu

Wody Zalewu Wiślanego wokół Krynicy Morskiej staną się areną IX Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. Poza wymiarem sportowym, regaty mają również wypromować żeglarstwo w regionach przygranicznych. Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca.

To już dziewiąta edycja Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. Warto zaznaczyć, że poza wymiarem sportowym i promocją żeglarstwa w regionach przygranicznych Rosji i Polski, wydarzenie ma również na celu wzmocnienie relacji mieszkańców naszych regionów oraz aktywizację turystki wodnej. To nie tylko wspaniała forma sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim integracja miłośników przygody pod żaglami. W trakcie trzech dni żeglarskiego święta odbędą się m.in. koncerty szantowe, spotkania środowiska żeglarskiego. Imprezie będą towarzyszyły również wyścigi w grupie młodzieżowej w klasach: Optimist, Cadet i Laser.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dekoracje zwycięzców odbędą się w sobotni wieczór, 30 czerwca w Porcie Jachtowym Krynica Morska. Regaty o Puchar Trzech Marszałków zaliczane są do Pucharu Południowego Bałtyku.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej przy współorganizacji Miasta Krynica Morska, Pomorskiego Związku Żeglarskiego i Kaliningradzkiej Obwodowej Federacji Żeglarstwa. 

 

 

Autor