Czwarty sezon Biznes Ligi Żeglarskiej

Autor:
wślizgu

W czerwcu na wody wokół sopockiego molo powraca Biznes Liga Żeglarska. Będzie to już VII edycja Ligi w jej czwartym sezonie. Od tego roku organizatorzy z GSC Yachting zmieniają format organizując jedną edycję przez cały sezon w miejsce dotychczasowych dwóch. 

Na VII edycję BLŻ składać się będzie sześć imprez. Po trzy z nich odbędą się w czerwcu i wrześniu. Tradycyjnie miesiące urlopowe lipiec i sierpień będą wolne od wyścigów. Rywalizacja rozpocznie się 2 czerwca, a kolejne regaty rozgrywane będą co dwa tygodnie.  Nowością w tegorocznej edycji ligi będzie prezentacja załóg podczas imprezy Sopot Wave, która odbędzie się 25 maja, a która jest nieoficjalną inauguracją sezonu żeglarskiego. Sopot Wave będzie zresztą klamrą dla całej BLŻ, gdyż ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się już tradycyjnie na jego jesiennej edycji 5 października.

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach, cztery pierwsze imprezy będą kwalifikacjami, po których zespoły zostaną podzielone na grupę złotą i srebrną. Ostatnie dwa starty wyłonią zwycięzcę rywalizacji, który otrzyma tytuł Mistrza Biznes Ligi Żeglarskiej i odbierze okazałe trofeum przechodnie. Tytułu bronić będzie zespół D.A.D / Security Systems, który już zapowiedział swój start.

Regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl
 

Autor