B8 RACE

Autor:
wślizgu

XII nordcupowe zmagania rozpoczną się już 23 czerwca. Na starcie do inaugurującego regaty wyścigu staną jachty morskie, które wyruszą w kierunku platformy Petrobaltic na złożu B8. Czy zeszłoroczny zwycięzca Sergey Pavlenko obroni tytuł? Do pokonania 19 h 14 min i 24 s.

B8 Race został stworzony z myślą o żeglarzach , który lubią wyścigi długodystansowe. Trasa wyścigu prowadzi od startu w okolicach boi GW w Górkach Zachodnich do boi, która specjalnie dla tego wyścigu zostanie postawiona na południe od platformy Petrobaltic na złożu B8. Meta wyścigu ustawiona będzie na wysokości Yachtklubu Stoczni Gdańskiej. Całkowita długość trasy to ok. 120 Mm.

B8 Race jest pierwszym wyścigiem, który wybiega tak daleko, za „magiczną granicę” cypla, zatem jest to pierwszy prawdziwie morski wyścig. Dzięki tak ustalonej trasie, czyli poza utartą strefę półwyspu, można liczyć na dobry wiatr. B8 Race jest częścią Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, ale można również wziąć w nim udział niezależnie. Ponadto zaliczany jest do regat Pucharu Bałtyku Południowego.

Zapisy na Nord Cup są już otwarte.

 

 

Autor