Płyniemy Polsko!

Autor:
wślizgu

Rajd na skuterach wodnych wokół Polski połączony z działalnością charytatywną – to inicjatywa członków Yacht Clubu Rybnik. Cel? Popularyzacja sportów motorowodnych oraz zebranie środków finansowych na specjalistyczny sprzęt do nurkowania dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem. W Ślizgu! dumnie patronuje.

Projekt ,,Płyniemy Polsko” powstał z inicjatywy członków Yacht Clubu Rybnik. Tegoroczna edycja rozpocznie się 28 kwietnia prologiem w Ustroniu. W rajdzie udział wezmą dwuosobowe teamy, które będą musiały pokonać następujące etapy: Kraków-Warszawa, Warszawa-Włocławek, Włocławek-Gdynia, Gdynia-Darłowo, Darłowo-Szczecin, Szczecin-Wrocław. Finał odbędzie się 5 maja na Zalewie Rybnickim. W wyścigu udział zadeklarowały teamy z Polski, jak i zagranicy.

Jednak rejs po polskich wodach to nie wszystko. Projekt wciąż się rozwija. W ubiegłym roku uczestnicy z sekcji motorowodnej Moto H2O Rybnik ustanowili rekord Polski opływając kraj na skuterach wodnych, a w kolejnym etapie członkowie sekcji żeglarstwa wyprawowego  Yacht Club Rybnik opłynęła mroźny Spitsbergen, nie zwyczajnie, lecz pod prąd! W tym roku ekipa postanowiła pójść krok dalej i w lipcu w ramach projektu planuje wystartować z północnej części Islandii w kierunku Grenlandii do jednego z najdłuższych i najgłębszych fiordów na świecie – Kangertittivaq. Celem jest dopłynięcie do wioski Innuitów, jednej z najmniej dostępnych na całej wyspie. Nad całością rejsu czuwać będą kapitanowie Robert Przybysławski oraz Krzysztof Popek. Wyprawa uzyskała również patronat Ambasady Królestwa Danii w Polsce. A wszystko po to, by zebrać pieniądze dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem na sprzęt i zajęcia nurkowania. 

 

Współorganizatorem projektu jest Fundacja PGE Energia Ciepła, Śląski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz Olimpiady Specjalne. Wszelkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć na fanpage „Płyniemy Polsko”.

Autor