Offshore Shorthanded Racing

Autor:
wślizgu

Jedyny na Bałtyku cykl regat offshorowych powraca z podwójną siłą. Po sukcesie pierwszych regat Gdynia Doublehanded Yachtrace 2016 na dystansie 400 Mm non-stop oraz trzech ubiegłorocznych wyścigów spod znaku Doublehanded, w nadchodzącym sezonie przygotowano aż cztery imprezy oraz rozgrywki pucharowe.

Rozpoczęte w 2016 roku przedsięwzięcie zmierzające do spopularyzowania w Polsce regat morskich w formule dwuosobowej wchodzi w kolejną fazę rozwoju. W tym roku organizatorzy przygotowali cały cykl rozgrywek. Offshore Shorthanded Racing (OS Racing) będzie się składał z 6 imprez morskich, których charakterystyczną cechą jest ich długość oraz żegluga nocą.

Przewidziano klasyfikację żeglarzy uczestniczących w przynajmniej dwóch imprezach cyklu. Co ważne, nowatorski sposób punktacji uniezależnia wyniki żeglarzy od liczby jachtów startujących w poszczególnych regatach, co czyni go bardziej transparentnym niż system tzw. “małych punktów”.

Wszystkie regaty będzie można na żywo obserwować w internecie na udostępnionym przez organizatora systemie śledzenia jachtów, pokazującym również warunki pogodowe aktualnie panujące na trasie. Start do wszystkich imprez będzie ustawiony bardzo blisko brzegu, a tuż przed startem wszystkie jachty będzie można zobaczyć w akcji na akwenie startowym podczas charakterystycznej dla tych regat prezentacji jachtów na wodzie.
Podsumowanie sezonu i wręczenie nagród za całość rozgrywek OS Racing 2018 zaplanowano w Gdyni 9 listopada.

Mistrzostwa Polski

W ramach lipcowych regat SummerHeat DOUBLE zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w klasie ORC - Offshore Doublehanded Polish Championships. Na ok. 300-milowej trasie o medale walczyć będą najlepsze załogi dwuosobowe. Wraz z możliwością obserwacji walki na trasie za pomocą systemu trackingu, zapowiada się ciekawe widowisko.

12-13 maja WarmUp Double  ok. 100 Mm

2-8 czerwca Gdynia 400 Double   ok. 400 Mm

29-30 czerwca B-8 Nord Cup  ok. 140 Mm

28-29 lipca SummerHeat Double  ok. 300 Mm

8-9 września Gdynia-Władysławowo-Gdynia ok. 60 Mm

29-30 września CoolDown Double  ok. 100 Mm
 

 

 

 

 

Autor