Francuski sternik

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Już nie raz wspominaliśmy o morskich odmianach Lexusa, Bugatti, Mercedesa czy Astona Martina, jednak tym razem to coś więcej. Dzięki kolaboracji francuskich marek Peugeot i Beneteau powstał Sea Drive Concept, który pokazuje, jak mogłoby wyglądać wprzyszłości miejsce sternikana pokładzie jachtu.

Peugeot ma nowy plan na rozwój swojej marki. Światowy sukces systemu i-Cockpit tym razem postanowił wykorzystać wspólnie ze stocznią Beneteau w koncepcie motorówki, która ma zapewnić off-roadowe doznania na wodzie, podobne do tych, których dostarcza najnowszy SUV francuskiej firmy.

Projektanci łodzi postawili na technologię. Koncept zakłada bowiem wykorzystanie systemu i-Cockpit, wyposażonego w całe bogactwo przydatnych funkcji z technologią multimedialną Ship Control opracowaną przez firmę Beneteau. Rozwiązania pochodzące z dwóch odrębnych dziedzin tworzą Sea Drive Concept, który pokazuje, jak mogłoby wyglądać w przyszłości miejsce sternika na pokładzie jachtu. Na przyszłych właścicieli czeka sporo udogodnień. Kapitan będzie mógł przejąć kompaktowy ster, sprawdzić parametry na 17-calowym, dotykowym ekranie oraz współrzędne nawigacji na składanym wyświetlaczu. Z kolei firma Beneteau odpowiedzialna jest za wygodne i intuicyjne panele sterowania oraz kwestię zsynchronizowania technologii, dzięki której motorówka jest w stanie operować, z określoną liczbą urządzeń mobilnych. W ten sposób pasażerowie dostaną dostęp do takich funkcji jak: kontrola oświetlenia, klimatyzacja, nawigacja czy sprawdzanie poziomu energii i paliwa.

 

Motorówka ma również zostać luksusowo wyposażona. Projekt zakłada skórzane siedzenia, chromowane i drewniane elementy obudowy.