NOWY SUNREEF

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Stocznia Sunreef Yachts zaprezenotwała zupełnie nowy model linii luksusowych katamaranów, mowa o Sunreef 50. Nowoczesny design czerpiący z żeglarskiej klasyki. Co myślicie?

Nową linię luksusowych katamaranów Sunreef Yachts zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów Cannes Yachting Festival 2017. Do stoczni spłynęło łącznie 6 zamówień na budowę tych ekskluzywnych jednostek, w tym cztery o długości 60 stóp oraz dwie o długości 80 stóp. Obserwując pozytywną reakcję ze strony klientów, stocznia postanowiła pokazać najnowszy ze swoich modeli - Sunreef 50.

Sunreef 50 łączy w sobie cechy tradycyjnej łodzi żaglowej z nowoczesnym designem, oferując idealne warunki do wypoczynku na morzu, czarteru, jak i do długich podróży przez ocean. W tym modelu pojawił się zupełnie nowy koncept łącznika oraz wydłużona linia nadbudowy. Z kolei wysokie i wykończone w tekowym drewnie nadburcia stanowią wyraźny ukłon w kierunku klasyki.

Nowy Sunreef posiada obszerny salon, który daje dostęp do tarasu na dziobie oraz otwiera się na kokpit, którego powierzchnię powiększa hydrauliczna platforma. Przestrzeń, którą oferują kadłuby można zaaranżować wedle indywidualnych potrzeb. Znaleźć się w niej mogą wygodne kabiny gościnne oraz luksusowa kabina armatorska z garderobą, biurem, wysuwanym telewizorem i obszerną łazienką. Na uwagę zasługuje również pokład słoneczny, który stanowi wyjątkową przestrzeń relaksacyjną. 

 

Nowa linia katamaranów Sunreef Yachts składać się będzie w sumie z czterech modeli. Pierwszy z nich - 60-stopowy zostanie zwodowany w 2018 roku.  

 

 

SPECYFIKACJA:

 

Konstrukcja: Kompozyt

Długość: 15.2 m

Szerokość: 9.1 m

Silniki: 2 x 75 KM- 2 x 110 KM

Zbiorniki paliwa: 1000 l - 1750 l

Zbiorniki wody: 800 l

Grot: 75 m²

Genua: 55 m² 

Powierzchnia: 167 m² 

 

Design: Sunreef Yachts