GO PRO HERO 6

Autor:
Halina Konopka

Dla twórców nowego GoPro Hero 6 liczy się wnętrze, to pewne! „Szóstka” wygląda jak swój poprzednik, ale jej serce zyskało sporo nowych rozwiązań. 

Z Go Pro jest podobnie jak z Iphonem, kiedy na rynku pojawia się nowy model, wszyscy ustawiają się w kolejce. Czy to tylko doskonały marketing czy może coś więcej? Odpowiedź jest prosta – jakość.

Hero 6 Black to usprawnienia w najdrobniejszym calu, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka. Nowy model zapewnia zapis w rozdzielczości 4K z prędkością 60 kl./s, a także rejestrowanie filmów Full HD 1080p w zwolnionym tempie 240 kl./s. Ponadto model został wzbogacony o specjalnie zaprojektowany procesor, lepszą stabilizację, która obcina tylko 5% kadru, zwiększając efektywnie pole obejmowane kamerą, wyższą jakość obrazu przy słabym oświetleniu, a także nowy profil kolorystyczny o nazwie GoPro Color, który stawia na nasycenie i kontrast. 

Jeżeli chodzi o nowości, to zupełnie nowym rozwiązaniem jest panel dotykowy z 3-krotnym cyfrowym zoomem sterowanym gestem, a także poprawiona kontrola głosem - Hero 6 rozpoznaje do 10 języków. Nie zabrakło także komunikacji Wi-Fi oraz Bluetooth. Model ten posiada także dobrze znaną kompaktową i wodoodporną obudowę, z którą będziemy w stanie zanurzyć się do głębokości 10 metrów.

Jest też dobra wiadomość dla zajawkowiczów. Nowe GoPro to także odświeżona aplikacja QuikStories, która dzięki zaawansowanym algorytmom sama zmontuje film z najlepszych ujęć. Sam design kamery oraz jej wymiary pozostały niezmienione. Czy to dobrze? Zdecydowanie. Oznacza to, że wszystkie akcesoria nadal będą kompatybilne.

 

GoPro Hero 6 Black jest już dostępne w sprzedaży i kosztuje 2399 zł. Czekamy na wasze opinie.  

galeria