VI EDYCJA SOPOT WAVE MODA NA ŻEGLARSTWO

Autor:
wślizgu

Pokazy mody światowych marek, prezentacje nowych, topowych modeli Mercedesa, spotkania ze sławami polskiego żeglarstwa oraz biznesowy i towarzyski networking – to największe atrakcje szóstej już edycji Sopot Wave. Impreza odbyła się w eleganckich wnętrzach hotelu Sheraton w Sopocie, a poprowadziła ją znakomita aktorka, Grażyna Wolszczak. Sopot Wave tradycyjnie już wieńczy sezon żeglarski w Trójmieście, a wszystko przy udziale licznej reprezentacji żeglarzy – zarówno amatorów, jak i zawodników. 

To trzeba przyznać. Obsada żeglarska była niezwykle mocna. Bo, choć na Sopot Wave można podziwiać marki modowe, to impreza dedykowana jest głównie żeglarstwu. Dlatego żeglarze pojawili się zarówno na widowni, jak i na scenie.

- Cieszę się, że Sopot Wave na stałe wpisało się do kalendarza żeglarskiego nie tylko w wydaniu trójmiejskim, ale i ogólnopolskim – mówi Maciej Grabowski, aktualny mistrz świata w klasie Laser, który pojawił się na imprezie. - Podczas naszych startów rzadko kiedy mamy okazję zaprezentować się przed większą publicznością, często nawet największe sukcesy przechodzą niezauważone. Sopot Wave jest wyjątkową szansą pokazania zarówno tych sukcesów, ale i po prostu piękna naszej dyscypliny środowisku biznesowo-artystycznemu Trójmiasta – dodaje utytułowany żeglarz.

ŻEGLARSKI GWIAZDOZBIÓR

Lista zawodników jest imponująca. Oprócz Macieja Grabowskiego spotkać można było m.in. całą plejadę naszych mistrzów w olimpijskiej klasie RS:X – m.in. Przemka Miarczyńskiego, brązowego medalistę olimpijskiego z Londynu, Pawła Tarnowskiego, byłego wicemistrza Europy, Gosię Białecką, byłą mistrzynię świata, Radka Furmańskiego, czy też Pawła Kowalskiego, trenera kadry narodowej w klasie RS:X. 

Specjalnie na imprezę przyleciał Piotr Kula, olimpijczyk w klasie Finn, pojawił się Jacek Nowak startujący w klasie 49-er, czy też mistrzowie katamaranów – Tymek Bendyk, wicemistrz świata w A-klasie, Kuba Surowiec, brązowy medalista i Jacek Noetzel, szef sopockiego UKS Navigo. Spotkać można było Romana Paszke, Tomka Janiaka, mistrza i trenera kitesurfingu i Karolinę Wolińską, mistrzynię Polski w surfingu.

- Cieszymy się z obecności tylu zawodników. Z jednej strony to dla nich możliwość integracji, a z drugiej szansa pokazania się szerszemu gronu – mówi Michał Stankiewicz, organizator Sopot Wave. - To w końcu możliwość zainteresowania potencjalnych sponsorów. Jedną z idei Sopot Wave jest przecież łączenie biznesu z żeglarstwem. Pierwsza z branż szuka jak najlepszych form promocji i kształtowania wizerunku swoich firm, a sportowcy finansowania swoich startów. Tutaj mają okazję do bezpośredniej rozmowy i poznania się – dodaje Stankiewicz. 

ZAWODOWCY I AMATORZY

Bohaterami Sopot Wave nie byli jednak zawodowcy, ale amatorzy. Tradycją się już stało, że podczas Sopot Wave odbywa się finał Biznes Ligi Żeglarskiej, w której rywalizują firmy z Pomorza. Pierwsze miejsce zajęła załoga D.A.D/Security Expert, drugie Atena, a trzecie Yacht Club Sopot. Załogi kolejno stawiały się na scenie, gdzie odbierały statuetki i gratulacje.

- D.A.D./Security Expert już po raz czwarty z rzędu wziął udział w rozgrywkach. 

DLA PAŃ I DLA PANÓW

Ceremonie żeglarskie odbywały się naprzemiennie z pokazami mody. Z tej okazji największa z sal sopockiego Sheratona zamieniła się w wybieg.

- Moda to trzeci, po żeglarstwie i biznesie, filar Sopot Wave – opowiada Jakub Jakubowski, organizator imprezy. - Pokazujemy zarówno modę casualową, jak i sportową, a także i żeglarską. To niezwykle fajne i atrakcyjne pokazanie pozornie niezwiązanych ze sobą światów. Pozornie, bo przecież jedna z najsłynniejszych marek świata – Hugo Boss – ma własną, spektakularną jednostkę regatową – wyjaśnia Jakubowski.

Za choreografię odpowiadał czołowy projektant mody Michał Starost, za stylizację fryzur modelek salon ExcellentQ z Gdańska, a makijaże zostały wykonane przez Akademię Mistrzów Makijażu PSSW. 

WSPOMNIENIE LATA

W tej edycji pokazy rozpoczęła marka Ramatuelle Beachwear, która słynie z wysokogatunkowych szortów i koszulek polo inspirowanych luksusem Lazurowego Wybrzeża. Goście mogli podziwiać nie tylko męskie ubrania, ale i chłopięce. Na wybiegu pojawili się więc nie tylko dorośli modele, ale i ci najmłodsi wywołując niemały aplauz gości. 

Po panach na wybiegu królowały już panie. Pokazywane tego wieczoru kolekcje są już dostępne. Salony firmowe Marella, Patrizia Pepe, Liu Jo i Max & Co, znajdują się w Centrum Handlowym Klif, które również od pierwszej edycji jest partnerem Sopot Wave. Nie bez powodu, bo dzisiaj Klif niewątpliwie jest modowym centrum Trójmiasta, które skupia największą liczbę ekskluzywnych marek.

W finale pokazów goście mogli podziwiać kolekcję marki Elenora Portera. Ta młoda, włoska projektantka niedawno zamieszkała w Trójmieście, a jej ubrania dostępne są już gdańskim atelier w Albatross Towers. 

TOPOWE MERCEDESY

Choć wieczór był modowy, to dla panów też było sporo atrakcji. Żeglarstwo to pasjonujący sport, ale na lądzie nic nie zastąpi samochodów. Pomorski dealer Mercedesa - BMG Goworowski pokazał najnowsze swoje najnowsze modele. Tuż koło sceny przez cały wieczór błyszczał żółty, sportowy Mercedes AMG GT C, a w foyer można było przymierzyć się do najnowszego kabrioleta klasy E, niezwykle udanego, nawiązującego do najlepszych tradycji tej marki. 

Ceniący komfort mogli z kolei zapoznać się z flagowym modelem dla biznesu – czyli klasą S. Auta błyszczały, a dodatkowego blasku dodał im Ceramic Pro, firma specjalizująca się autodeatilingu. Jak udowodnili - w karoserii auta można się dokładnie przeglądać. 

NARTY W ANDORZE

A potem pojechać np. na narty. W tym sezonie niezmiennie modne są Pireneje i Księstwo Andory. To raj zarówno dla narciarzy, jak i szukających okazji do atrakcyjnych zakupów. O atrakcjach jakie czekają na narciarzy w Andorze, a także innych resortach narciarskich Europy można było dowiedzieć się na stanowisku biura podróży infoski.pl.

Szukający mieszkań mogli zapoznać się z ofertą Grupy Inwestycyjnej Hossa. Ten jeden z największych trójmiejskich deweloperów postanowił nakręcić film krótkometrażowy! Podczas Sopot Wave goście mogli zobaczyć tzw. trailer. Akcja dzieje się na osiedlu Wiszące Ogrody, które buduje Hossa, a tytuł filmu to Bohater. O czym jest? Przekonajcie się sami.

O PIENIĄDZACH

Ofertę finansową przygotował ING Bank Śląski, a także Metropolitan Investment. ING to jeden z największych banków w Polsce. Uczestnicy Sopot Wave mogli porozmawiać z doradcami private bankingu i wealth management.

Metropolitan Investment to z kolei opcja dla osób zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości komercyjne o dużej stopie zwrotu. W Trójmieście firma zajmuje się m.in. realizacją prywatnych akademików, w które można inwestować, i – jak się okazuje – całkiem dobrze na tym zarabiać. 

TROCHĘ RELAKSU

Nie zabrakło przyjemnych chwil dla podniebienia. Na gości czekały przekąski przygotowane przez kuchnię Sheratona, jednak głównym punktem tej części programu były drinki serwowane przez profesjonalnych barmanów z Bar4You. Przygotowane na bazie pysznego Prosecco Mionetto z grupy Henkell&Co, cieszyły się ogromnym wzięciem. 

Atrakcją była też strefa IQOS. To najnowsze urządzenie Philipa Morrisa, które zastępuje tradycyjne papierosy. Także w tej branży następuje technologiczny postęp, a o czym mogli przekonać się goście Sopot Wave.

AFTER PARTY 

Przez cały wieczór na scenie błyszczała jeszcze jedna gwiazda. Grażyna Wolszczak, aktorka znana m.in. z filmu Wiedźmin, a ostatnio popularnego serialu Na Wspólnej wprowadzała gości w modowo – klubowy nastrój. Po części oficjalnej wszyscy chętni, a tych nie brakowało, udali się na mniej oficjalną część imprezy w sopockim klubie Tan. Dla gości Sopot Wave wystąpiła Paulina Czapla, finalistka popularnego programu Must Be The Music.

Emocji nie brakowało, a kolejne już w maju 2018 roku, kiedy to 7 edycja Sopot Wave tradycyjnie otworzy sezon żeglarski w Trójmieście. \