Sopot Wave Regatta vol. 2

Autor:
wślizgu

Już po raz drugi w ramach Sopot Wave, klienci i partnerzy magazynów W Ślizgu! oraz Prestiż spotkali się na sopockich wodach. Były emocje, była rywalizacja, była zabawa i sportowe zacięcie regatowe. Zdecydowanym zwycięzcą Sopot Wave Regatta została załoga Lion’s Bank, a nagrody osobiście podczas wieczornej imprezy wręczały gwiazdy światowego żeglarstwa!

O trofeum rywalizowały załogi pod banderą: Sanhaus Apartments, Lion’s Bank, BMG Goworowski oraz Sky Group. Walka była naprawdę zacięta, na Zatoce Gdańskiej panowały idealne warunki wietrzne. Zawodnikom, oprócz znakomitych nastrojów, dopisywało także piękne słońce. Uczestnicy ścigali się na profesjonalnych jachtach Delphia 24, a każda załoga miała profesjonalnego sternika. Komisja regatowa przeprowadziła łącznie pięć wyścigów.

Zdecydowanym zwycięzcą został zespół Lion’s Bank w składzie: Patrycja Mojkowska, Maciej Górski, Paweł Jazowiecki, Paweł Konecki i Konrad Lipski. Drugie miejsce zajął Mercedes BMG Goworowski, a trzecie Sanhaus Apartments Sopot.

- Był to nasz pierwszy sezon regatowy, pierwsze kroki stawialiśmy w Biznes Lidze Żeglarskiej. Mimo, że wygraliśmy cztery z pięciu wyścigów, w każdym z nim walka była naprawdę bardzo zacięta. Do tego piękne warunki, słońce i spory wiatr, a zwycięstwo z bardziej doświadczonymi załogami smakuje jeszcze lepiej – podkreśla Paweł Jazowiecki, dyrektor oddziału Lion’s Bank w Gdańsku.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się po zakończeniu części pokazowej Sopot Wave. Trofea i gratulacje przekazywali zawodnikom czołowi przedstawiciele światowego żeglarstwa: Maciej Grabowski, tegoroczny mistrz świata klasy laser, Tymoteusz Bendyk, wicemistrz świata katamaranów klasy A oraz Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpijski w windsurfingu. 

- Po udanym wiosennym debiucie Sopot Wave Regatta, postanowiliśmy, że te amatorskie regaty będą nieodłącznym elementem każdej edycji Sopot Wave. Druga edycja utwierdziła nas w przekonaniu, że żeglarstwo to sport scalający ludzi, budujący atmosferę pracy zespołowej, a przy tym dostarczający ogrom zdrowych emocji – podsumowują Michał Stankiewicz i Jakub Jakubowski, wydawcy magazynów W Ślizgu! oraz Prestiż, organizatorzy Sopot Wave.

 

Regaty po raz kolejny zorganizowane były przez wydawnictwo W Ślizgu! oraz Prestiż we współpracy z firmą GSC Yachting, która specjalizuje się w żeglarskich evenatch dla biznesu. 

Autor

galeria