POLSKA VS NIEMCY NA ODRZE

Autor:
wślizgu

W pierwszym historycznym trójboju regatowym na wodzie polska reprezentacja pokonała niemiecką aż 3-0! Ścigano się w trzech dyscyplinach żeglarskich: flotowej, zespołowej i meczowej.

 

Trójbój regatowy rozpoczęto wyścigami flotowymi. Trzy załogi z Polski i trzy z Niemiec rywalizowały na krótkiej trasie ustawionej wzdłuż brzegów Wyspy Grodzkiej i Wałów Chrobrego. Po piątkowych wyścigach na czele znajdowała się załoga Patryka Zbroi przed Jensem Hartwigiem i Szymonem Jabłkowskim. W sobotę rano rozegrano kolejne trzy wyścigi i mimo starań załóg niemieckich, dobra współpraca między polskimi żeglarzami zapewniła Patrykowi Zbroi pierwsze miejsce w tej dyscyplinie.

Kolejna dyscyplina to regaty zespołowe, czyli wyścigi dwa na dwa. Kapitanowie drużyn przed startem rywalizacji musieli podać składy na wszystkie planowane siedem wyścigów. Tu walka była bardziej wyrównana, po dwóch wyścigach był remis, a po kolejnych trzech Polska prowadziła tylko jednym punktem. W decydującym wyścigu załogi Jabłkowskiego i Jączkowskiego doskonale popłynęły taktycznie i zapewniły Polsce kolejny sukces, wygraną 4-2.

Mimo pewnego już zwycięstwa Polski, rozegrano także ostatnią dyscyplinę, czyli regaty meczowe. Flighty pewnie wygrali  Zbroja, Hartwig i dwukrotnie Jabłkowski, a w piątym Jączkowski po zaciętej walce pokonał Ulricha Martensa i przypieczętował pewne zwycięstwo Polski w całym meczu na Odrze 3-0.

 

Organizatorem wydarzenia było Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz MT Partners (organizator regat Polish Match Tour) i North East Marina Szczecin.

Autor

galeria