MISTRZOSTWA KRAJU WIELOKADŁUBOWCÓW

Autor:
wślizgu

Bohaterzy ostatniej okładki W Ślizgu! – Tymek Bendyk oraz Kuba Surowiec, wywalczyli kolejno złoto i srebro w mistrzostwach Polski klasy F18, a Jacek Noetzel triumfował w regatach Pucharu Polski klasy A. W klasie Open bezkonkurencyjni okazali się młodzi zawodnicy z Catamaran Youth Team Poland, Zuzanna Szadziul i Wojtek Kaczmarek.

W ciągu dwóch dni, 23-24 września, rozegrane zostały regaty katamaranów F18, A-class, Open oraz jednokadłubowców Nautica 450. Dla klasy F18 i Open były to Mistrzostwa Polski a dla A-class i Nautica 450 regaty zaliczane do Pucharu Polski – Puchar UKS Navigo. Warunki pogodowe były znakomite, przy słonecznej aurze i dużej fali wiatr wiał z siłą 9-12 węzłów od morza.

W klasie F18 wystartowały dwie nowe załogi w konfiguracji mix, czyli damsko-męskie. W tych załogach za sterem startowali aktualni medaliści Mistrzostw Świata katamaranów A-class. Spodziewano się, że to właśnie te załogi powalczą o najwyższe medale i tak właśnie było. Tymek Bendyk z Anią Świtajską wyprzedzili Kubę Surowca z Kasią Goralską. Trzecie miejsce wywalczyli Michał Surowiec i Jerzy Białek.

W klasie Open, w której startują różnej klasy katamarany według przelicznika wyrównującego szansę dla każdej łódki, ścigano się o tytuły Mistrzów Polski w kategorii seniorów i juniorów. W obu kategoriach w klasie Open bezkonkurencyjni byli młodzi zawodnicy z Catamaran Youth Team Poland, a równocześnie reprezentanci UKS Navigo Sopot – Zuzanna Szadziul i Wojtek Kaczmarek.

W klasie A-class zwyciężył Jacek Noetzel, drugie miejsce zajął Michał Korneszczuk, a trzecie Karol Kwiatkowski. Z kolei w klasie jednokadłubowych łódek klasy Nautica 450 zwyciężyła załoga Witold Małecki i Maciej Odważny.

Były to ostatnie regaty zaliczające się do Pucharu Polski i organizowane przez klub żeglarski UKS Navigo w Sopocie w sezonie 2017.