Finał Biznes Ligi dla D.A.D / Security Expert!

Autor:
wślizgu

Tym razem załoga D.A.D / Security Expert postawiła przysłowiową kropkę nad „i” i zdominowała jesienną edycję Biznes Ligi Żeglarskiej. Tegoroczny finał ligi był jednym z ostatnich akcentów regatowych tego sezonu. Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród już tradycyjnie odbyła się w ramach Sopot Wave, nieformalnej imprezy kończącej sezon żeglarski.

VI edycja Biznes Ligi Żeglarskiej obfitowała w wiele zwrotów akcji, a tabela wyników zmieniała się dramatycznie niemal po każdych regatach. Jednak do ostatnich zawodów trzy pierwsze zespoły przystępowały z niemal identycznym dorobkiem punktowym. Było wiadomo, że kto wygra regaty, zostanie zwycięzcą ligi. O mistrzowski tytuł rywalizowali: Yacht Club Sopot, Atena Usługi Informatyczne i Finansowe SA oraz D.A.D / Security Expert, który w finałowej rundzie wymienił aż połowę załogantów, w tym sternika. Było to jednak tylko pozorne osłabienie, ponieważ do zespołu powrócili zawodnicy mający za sobą starty w trzech poprzednich edycjach ligi. Obyło się jednak bez większej dramaturgii. Od pierwszego wyścigu ogromną dominację pokazał zespół D.A.D / Security Expert. Wygrali pięć z sześciu wyścigów, pewnie sięgając po zwycięstwo w rundzie finałowej i tym samym w całej lidze. Drugie miejsce zajęła Atena, kończąc IV rundę z samymi dwójkami na koncie. Nieco gorzej zaprezentował się Yacht Club Sopot, ale przewaga wypracowana przez pierwsze trzy rundy pozwoliła na zajęcie najniższego stopnia podium.

– To już szósta edycja naszej ligi – mówi Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator. – Pierwsze trzy zdominował jeden zespół, ale już kolejne za każdym razem wygrywał ktoś inny. Cieszy mnie to bardzo, gdyż poziom wyrównuje się w górę. Mimo, że jest to liga amatorska i wyczynowcy co najwyżej mogą podpowiadać, widać, że zespoły, które startują u nas systematycznie żeglują teraz znacznie lepiej. Tak jest właśnie z przypadku D.A.D / Security Expert, który po raz czwarty z rzędu wziął udział w rozgrywkach. Od początku zapowiedzieli, że powoli, ale w końcu zdobędą tytuł. Tak właśnie się stało, czego im ogromnie gratuluje.

 

Ceremonia zakończenia BLŻ już tradycyjnie odbyła się w czasie nieformalnego zakończenia sezonu żeglarskiego w Sopocie, czyli wieczornej imprezy Sopot Wave.

 

Wyniki VI edycji Biznes Ligi Żeglarskiej:

  1. D.A.D Sportswear / Security Expert
  2. Atena – Usługi Informatyczne i Finasowe S.A.
  3. Yacht Club Sopot
  4. Argocard
  5. Olivia Business Centre
  6. Archeo Souvenirs / Nautis

Autor