Spacerowa Delphia

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

12 metrów długości, duża przestrzeń wypoczynkowa, łatwa manewrowość, niewielkie zanurzenie (0,84 m) pozwalające na komfortową żeglugę – Delphia BluEscape 1200 to nowość na rynku otwierająca nową linię nowoczesnych i eleganckich jachtów spacerowych firmy Delphia Yachts.

BluEscape 1200 po raz pierwszy zaprezentowano na targach Wiatr i Woda w Gdyni (27-30 lipca), gdzie zresztą został nagrodzony trofeum Gdynia Yacht Design 2017 dla najpiękniejszego jachtu motorowego. Co dalej?

- Po gdyńskich targach, w marinie Delphia w Górkach Zachodnich, od 17 do 22 lipca, odbywały się testy dwóch międzynardowych nagród: Best of Boats 2017 oraz European Powerboat of the Year 2018. Gościliśmy przedstawicieli prasy austriackiej, brytyjskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, polskiej, słoweńskiej, szwajcarskiej, ukraińskiej i włoskiej. Następnie jacht przetransportowany został do przedstawicieli stoczni w Niemczech i Holandii na testy z klientami, w między czasie został zaprezentowany na targach w Amsterdamie, a teraz jedzie na festiwal do Cannes – podkreśla Ewa Kot, Public Relations Manager Delphia Yachts.

Jacht oferowany jest w wersji dwu lub trzykabinowej. Wygodne, rozkładane kanapy pozwolą zrelaksować się na rufie, doskonale rozplanowany kokpit otoczony panoramicznym oknem umożliwi podziwianie otaczającego świata niezależnie od pogody, a znajdujące się wewnątrz kabiny w wybranej przez armatora konfiguracji stworzą dodatkową przestrzeń do wypoczynku.

- BluEscape 1200 powstał z myślą o wielbicielach luksusu, którzy cenią sobie swobodną żeglugę po akwenach Europy. Inspiracje stanowiły wody Holandii. Stąd jego niewielkie zanurzenie, całkowita wysokość umożliwiająca swobodne przejście pod mostami (wysokość 2,65 cm powyżej linii wodnej). BluEscape 1200 sprawdzi się doskonale na wodach Pętli Żuławskiej, Zalewu Wiślanego, Zatoki Gdańskiej i Mazur – podkreśla Ewa Kot.

Nowe linie i wnętrza zostały zaprojektowane przez projektantów: Andrzeja Skrzata oraz Tony'ego Castro. Właściwości nautyczne, konstrukcja i kadłub do linii wodnej to dzieło Andrzeja Skrzata, wieloletniego projektanta jachtów: Delphia, Phila i Nautika, a autorem stylizacji powyższej linii wodnej jest Tony Castro. Wnętrza to przykład spójnej aranżacji Delphia Collection. Do jego wykonania użyte zostały najnowsze materiały Sunbrella wyprodukowane przez firmę Dickson.

 

Co ważne, kategoria projektowa B pozwala na żeglugę po wodach przybrzeżnych i osłoniętych. Masymalna moc silnika to 280 KM. Jacht jest już w sprzedaży. Pierwsze jednostki BluEscape 1200 zobaczymy już w przyszłym sezonie w Niemczech, Holandii i Francji.