Cumuj bez formalności

Autor:
Halina Konopka

Znajdź przystań, zarezerwuj miejsce i przybij do portu. Harba to aplikacja umożliwiająca szybkie i bezpieczne dokonywanie opłat portowych. Można z niej korzystać już w ponad 100 portach w całej Europie.

Jak działa Harba? Przybijasz do portu, płacisz przez telefon i dostajesz wszystkie kody i informacje potrzebne do korzystania z obiektu. Niektóre przystanie zezwalają nawet na wcześniejszą rezerwację, otrzymasz wtedy mapkę z zarysem portu i wyznaczonym miejscem postoju. 

- Wsparcie i niesamowite przyjęcie, które otrzymaliśmy od żeglarzy i pracowników przystani jachtowych, sprawiły, że przekroczyliśmy nasze oczekiwania i jesteśmy obecni już w ponad 100 marinach w mniej niż rok. Ważne jest dla nas, aby ci, którzy korzystają z naszej usługi czuli, że przynosi ona dodatkową wartość dla nich i zapewnia jeszcze lepszy pobyt w porcie – mówi Christian Elkrog Hansen, założyciel Harba.

Cel? Ułatwienie swobodnej żeglugi, aby żeglarze mogli pływać wszędzie, gdzie tylko zechcą, nie martwiąc się o to, czy mają przy sobie właściwą walutę. W tej chwili aplikacja jest dostępna w języku angielskim, duńskim, niemieckim, szwedzkim, norweskim, polskim, estońskim, litewskim, francuskim, niderlandzkim, hiszpańskim i chorwackim, a wkrótce będzie dostępna także w portugalskim.

 

Oprócz płatności, aplikacja oferuje również rezerwację miejsca w przystani przed podróżą. Ponadto, żeglarze rezydenci mogą zgłosić bosmanowi, że planują wycieczkę, a ich miejsce w porcie będzie na ten czas wolne i może być wynajęte żeglarzom, którzy w tym czasie będą gościć w marinie. Zakres usług w aplikacji różni się od przystani do przystani w zależności od tego, co preferuje dany port. Co ważne, aplikacja jest całkowicie bezpłatna i może być pobierana na iPhone'a, iPada, telefony komórkowe i tablety z systemem Android.