WarsawSailing Days. Osiem klas na Zegrzu

„Arfido”, „Merlin.pl”, „Johnny Black” to pierwsza trójka finału Pucharu BMW Scandinavia Skippi 650, który odbył się w 26-27 sierpnia w Porcie Nieporęt. O trofea walczyło ponad 200 żeglarzy w aż ośmiu klasach regatowych.

W sierpniu na wodach Zalewu Zegrzyńskiego odbyły się największe tegoroczne regaty śródlądowe w tej części kraju, będące jednocześnie finałem Pucharu BMW Scandinavia Skippi 650.

Na starcie wraz z jachtami Scandinavia Skippi 650 stanęło osiem klas, w tym najliczniejsza Nautica 450. Prognozy zapowiadające słaby wiatr i rozsądne 3 w skali Beauforta nie oddawały prawdziwego przekroju żeglarskich warunków, z jakimi musieli zmierzyć się zawodnicy. Kręcący i słabnący momentami niemal do zera wiatr był trudnym sprawdzianem dla strategicznych założeń żeglarzy. Z kolei drugiego dnia prędkość wiatru sięgała aż 20 węzłów. Po spektakularnych ślizgach na kursach genakerowych, kilku niekontrolowanych wyostrzeniach do wiatru i ciężkiej pracy na balaście, załogi zakończyły regaty. W klasie Scandinavia Skippi 650 zwyciężyli Michał Kaczmarek, Wiktor Mielcarek i Wojciech Marciniak na „Arfido”. Drugie miejsce zajęli Dominik Ostrowski, Łukasz Jazgarski i Dawid Lukić na „Merlin.pl”, a trzecim stopniem zadowolić musieli się Radek Żurek, Sławomir Jakubowski i Urban Górski na „Johnny Black”. 

Pomimo awarii i słabszej postawy w Warsaw Sailing Days, Marek Kloska z Grzegorzem Jaworskim i Natalią Jaworską na jachcie „Hiab” przypieczętowali zdobycie Pucharu BMW Bawaria Motors, wyprzedzając drugiego w cyklu Michała Pałasza o zaledwie 5,2 pkt rankingowego.

 

Regaty po raz pierwszy transmitowane były na żywo, zarówno na ustawionym na brzegu telebimie, jak i w internecie na stronie wydarzenia, włącznie ze spektakularnymi ujęciami z drona śledzącego starty. Szczegółowe wyniki na: www.warsawsailingdays.org

Autor

galeria