W końcu Kołobrzeg!

20 węzłów, 4 klasy regatowe, 23 jachty i ponad 70 żeglarzy, takie liczby przyświecały czwartej już edycji Planet Baltic Cup. Wszystko wskazuje na to, że Kołobrzeg wraca na regatową mapę Polski.

Impreza zadebiutowała na zachodniopomorskim wybrzeżu w 2016 roku i wszystko wskazuje na to, że rośnie w regatową siłę promującą Kołobrzeg jako miejsce, które wraca na wyścigową mapę Polski. Regaty zostały wpisane do oficjalnego kalendarza Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie ORC (Zachodniopomorski Puchar Sezonu ORC). Oprócz jachtów startujących w ORC tradycyjnie na starcie spotkali się zawodnicy klasy Sigma Active oraz startujący w klasach Open (do 8,5m i powyżej 8,5m).

W sierpniowych regatach (25 -27.08) nie zabrakło typowej żeglarskiej pogody. W sobotę rozegrano 7 biegów, a w niedzielę 2 z planowanych 3. Trasa tradycyjnie ustawiona była tak, by zmagania żeglarzy można było oglądać z molo. Prowadzony był również komentarz na żywo, przybliżający zgromadzonym widzom zawiłości regatowego żeglarstwa.

 

Regaty Planet Baltic Cup to nowa inicjatywa żeglarska na polskim wybrzeżu. Organizatorem jest Szkoła Żeglarstwa mksailing.pl przy współpracy z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu. Rozgrywane są cyklicznie 2 razy w roku.

 

Klasa Sigma Active:
1. Mateusz Gołąb POL 36
2. Norbert Nowacki POL 49
3. Robert Sobociński POL 36

Klasa ORC:
1. Robert Rayski – Hruby
2. Krystian Łukaszewicz – Wyklęty
3. Krzysztof Stormann – Maxi Honey

Klasa Open 1
(do 8,5m długości kadłuba)
1. Józef Chojecki – Difur
2. Aleksandra Jutrzenka – Wojakowska – Kika
3. Grzegorz Waszkiewicz – Pahoa

Klasa Open 2
(powyżej 8,5m długości kadłuba)
1. Marcin Kluczyk – SoFun II
2. Wiesław Księżopolski – Hayka
3. Mirosław Frącek – Marcinek II
 

Autor