Lipski i Piasecki zWyciężają 49er Grand Prix 2017

Siódmy rok z rzędu na plaży miejskiej w Gdyni mogliśmy podziwiać najbardziej widowiskową żeglarską klasę olimpijską 49er, a wraz z nią słynny wyścig nocny. W tegorocznej edycji zwycięstwo przypadło załodze w składzie: Konrad Lipski, Jacek Piasecki.

- Do tematu podeszliśmy profesjonalnie. Chwilę przed rozpoczęciem wyścigu zeszliśmy na trening, sprawdziliśmy czy na łódce wszystko funkcjonuje poprawnie, tuż po odprawie ustaliliśmy sobie plan, co przełożyło się na wynik. Pływanie nocą to dodatkowe wyzwanie, nie widać szkwałów, szczególnie na tak trudne technicznie łódce, jednak udało się i jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyniku – komentuje Konrad Lipski. 

Wyścig nocny jak zwykle przyciągnął tłum ludzi na gdyńską plażę miejską, którzy żywiołowo dopingowali uczestników rywalizacji. W tym roku organizatorzy zmienili nieco format wyścigu dodając do niego sztafetę z udziałem jachtów Delphia 24 startujących w regatach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Jak zwykle nie obyło się bez elementów z innych dyscyplin, czyli biegowego sprintu i pływania, gdyż start i meta usytuowane były w miasteczku regatowym na gdyńskiej plaży. Załoga Konrad Lipski i Jacek Piasecki żeglujący w jednym zespole pod nazwą Mincer Pharma wraz ze zdobywcami trzeciego miejsca w regatach Ekstraklasy, czyli załogą OKŻ Olsztyn już na samym początku wypracowali sobie dość znaczną przewagę, którą kontrolowali do samego końca. Zacięta walka toczyła się o drugie miejsce, a o wyniku decydował niemal foto-finisz. Ostatecznie drugie miejsce wywalczyli zawodnicy jachtu Miasto Gdynia Jan Marciniak i Bartosz Roman tworzący zespół z Yacht Club Sopot na jachcie CH Klif Gdynia. Trzecie miejsce zajęli Maciej Górecki i Łukasz Nurkowski na łódce Lotto wraz z Jacht Klubem Kamień Pomorski na jachcie D.A.D.

 

Poza nocną rywalizacją przez cały weekend trwały zmagania Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Zwycięzcą trzeciej rundy ligi został Yacht Club Sopot po pasjonującej walce z zespołem Jacht Klubu Kamień Pomorski.

Autor