Dakine Polish Skimboarding Open 2017. Podium dla Polaka i Holendrów

Skimboarding już po raz ósmy zawładnął oliwskim potokiem. Na podium stanęło dwóch Holendrów - Mees Oostdijk oraz Adrien Raza, a pomiędzy nimi uplasował się Michał Ambruszkiewicz, który dwa tygodnie później jako pierwszy Polak w historii został mistrzem Europy!

Na rzece wpadającej w Jelitkowie do Bałtyku, po raz kolejny powstał specjalnie przygotowany do zawodów skimpark, na którym odbyły się Dakine Polish Skimboarding Open. 82 zawodników z 5 krajów prezentowało swe umiejętności w ślizganiu się na desce po wodzie i wykonywaniu akrobacji. Pomimo niezbyt sprzyjających informacji płynących z prognozy pogody jeszcze na kilka tygodni przed zawodami ta edycja PSO okazała się bardzo słoneczna. Zmagania rozegrano z podziałem na kategorię mężczyzn i kobiet oraz grupy wiekowe - poniżej 16 i 12 roku życia. Tegoroczne zawody wygrał Holender Mees Oostdijk oraz Aleksandra Dubas w kategorii Open. Poza dwudniowymi zmaganiami na gości czekała mini-szkoła, gdzie wszyscy chętni, bezpłatnie i pod opieką instruktorów mogli postawić „pierwsze kroki” na skimboardzie, darmowe testy desek skimboardowych wiodących marek, a także liczne konkursy.

 

Dakine Polish Skimboarding Open to również impreza cyklu European Skimboarding Cup. Po przystanku w Gdańsku Michał Ambruszkiewicz plasował się na drugiej pozycji. Dwa tygodnie później, na plaży łódzkiej Manufaktury, zwyciężył i jako pierwszy polak w historii stanął na najwyższym podium European Skimboarding Cup! Serdecznie gratulujemy!

Autor

galeria