Czas surferów

Kuba Kuzia i Karolina Wolińska zostali tegorocznymi mistrzami Polski w surfingu. Mistrzostwa Polski rozegrano w ramach ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017.

Zawody odbywały się na prognozę, dlatego mistrzostwa rozgrywano w dwóch różnych terminach. 24 sierpnia walka stoczyła się w trzech kategoriach: seniorek, juniorek oraz juniorów. W najstarszej grupie wiekowej najlepiej z deską na falach poradziła sobie Karolina Wolińska, zdobywając złoty medal mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajęła Jagoda Budek, a na najniższym stopniu podium stanęła Julia Pietrasik. Ta ostatnia zajęła także drugie miejsce w kategorii juniorek, a niespełna dwa tygodnie wcześniej - 13 sierpnia - została mistrzynią Polski w SUP Wave. W kategorii juniorek poza Pietrasiak pierwszą trójkę utworzyły Julia Damasiewicz, która wygrała oraz Zofia Mierzejewska. Natomiast wśród juniorów zwyciężył Jakub Kuzia, a na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się Kornel Ochrymowicz i Hubert Dydel.

 

Z kolei 3 września rozpoczęły się zmagania seniorów o tytuł najlepszego surfera w Polsce. Na starcie pojawiła się czołówka surfingu: Jurek Kijkowski, Janek Korycki, Kuba Kuzia, Max Michalewski, Adam Warchol, Sean Crowder. W sumie 33 zawodników rozstawionych w 8 heatach. Zawody rozegrano na słynnym Pipeline we Władysławowie. Zwycięzcą okazał się wspomniany Kuba Kuzia, który zasłużenie wygrał zarówno w juniorach, jak i seniorach. Drugi na podium stanął Adam Warchol, a trzecie miejsce zajął Sean Crowder.

Autor

galeria