Brewin mistrzem świata A Class!

W Sopocie bezkonkurencyjny okazał się Australijczyk Steven Brewin, dla którego jest to trzeci tytuł w karierze. Ogromny sukces na własnym terenie odnieśli reprezentanci Polski. Tymoteusz Bendyk został wicemistrzem świata, a brązowy medal wywalczył Jakub Surowiec. 

„Na pewno na wyniku zaważyło dobre ustawienie łódki i dostosowanie jej do pływania w słabszym wietrze. Poświęciłem na to sporo czasu zaraz po przyjeździe do Sopotu, bo z początku wcale nie byłem tak szybki. Ale te regaty były trudne – jeden błąd mógł zaważyć o zwycięstwie lub przegranej. Generalnie podejmowałem bardzo dobre decyzje, płynąłem zachowawczo, nie ryzykowałem i bardzo pomogła mi w zwycięstwie umiejętność skupienia, nie poddawania się emocjom” – Steven Brewin, Mistrz Świata.

„Warunki podczas zawodów były bardzo różne i szczerze mówiąc nie czułem się najlepiej przygotowany do tych regat z powodów zdrowotnych, ale wydaje mi się, że doświadczenie na tym akwenie pomogło mi dobrze żeglować i pływać z przodu, co przełożyło się na wynik jaki osiągnąłem. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Jest to także ogromny sukces dla klubu, sukces jakiego jeszcze nie było. Bardzo ważne jest to, że dwóch Polaków z naszego klubu stanie na podium, ale jest to sukces całego teamu jaki tutaj mamy. Łącznie aż czterech zawodników z UKS Navigo Sopot znalazło się w pierwszej dziesiątce, także mamy najlepszych zawodników na świecie i to pomaga nam coraz bardziej się rozwijać. Te medale są tak naprawdę zasługą nas wszystkich, którzy jesteśmy członkami klubu” - Tymoteusz Bendyk, Vice Mistrz Świata.

 

„Regaty Mistrzostw Świata katamaranów to sukces polskiego żeglarstwa, Sopotu i naszego klubu, który okazał się być jednym z najlepszych ośrodków w Europie i na świecie. Dzięki sprzyjającej infrastrukturze, środowisku i wsparciu ze strony władz lokalnych, nasze wysiłki przełożyły się na ogromny sukces Polaków w tych mistrzostwach” – Jacek Noetzel, prezes UKS Navigo i uczestnik regat.

Autor

galeria