PŁYWAJĄCE MIASTO

Autor:
wślizgu

Jego budowa pochłonęła około 700 milionów euro. Na pokład zabiera blisko 4 tys. pasażerów, których obsługuje prawie 1,5 tys. członków załogi. Statek Norwegian Getaway zawinął do portu w Gdyni. Dzięki firmie Tanierejsowanie.pl mieliśmy okazję go zwiedzić.

Statek Norwegian Getaway liczy sobie 325 metrów długości i jest jednym z największych wycieczkowców na świecie. O skali tego pływającego miasteczka niech świadczy fakt, że łączna masa farb zużytych do malowania statku (przy budowie) to ok. 300 t, natomiast łączna długość kabli ułożonych na statku wynosi 2154 km, a łączna długość rurociągów, to ok. 400 km!

Wyjątkowa oferta kabin i apartamentów na Norwegian Getaway robi wrażenie. Na statku znajduje się 2014 kabin, w tym 59 studio dla singli i 42 kabiny dla niepełnosprawnych, 962 kabin z prywatnym balkonem, 246 apartamentów (każdy z balkonem), 42 ekskluzywne apartamenty Haven, 20 kabin Family Villas oraz 72 apartamentów z bezpośrednim dostępem do SPA.

Część rozrywkowa usytuowana jest na dwóch pokładach. Goście mogą udać się do Aquaparku z pięcioma zjeżdżalniami, saunami i basenami, (jest także Aquapark dla dzieci), SPA, komory solnej, galerii sklepów, kawiarenki internetowej, czy kompleksu sportowego z parkiem linowym, trasą do joggingu, siłownią i pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, polem do minigolfa i stołami do ping ponga. 

Dla młodszych - klub młodzieżowy Entourage oraz dwupoziomowy klub dla dzieci - Splash Academy. Na pokładzie znajduje się także 30 restauracji, liczne bary, biblioteka, galeria, kino, teatr, klub jazzowy z muzyką na żywo, kasyna, dyskoteki. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogą korzystać z platform widokowych wychodzących poza obręb wycieczkowca. 

 

Norwegian Getaway należy do linii Norwegian Cruise Line. Oferta rejsów tym statkiem znajduje się na stronie Tanierejsowanie.pl. Do października statek kursować będzie w regionie norweskich fiordów i Europy Północnej i zawijać będzie do takich miast, jak Kopenhaga, Warnemunde, Tallin, St. Petersburg, Helsinki, Nynashamn, Pod koniec października rozpoczyna się okres rejsów między USA a Karaibami, z przystankami w Meksyku, Hondurasie i Belize. 

Autor

galeria