Helly Hansen Heritage z 140letnią historią

Autor:
wślizgu

Norweska marka Helly Hansen świętuje 140-lecie swojego istnienia i wypuszcza na rynek nową linię Heritage, w całości zainspirowaną wieloletnią tradycją i technologicznym postępem.

W 1877 Helly Hansen roku zaczęło produkować innowacyjną odzież wodoodporną dla norweskich rybaków. Od tego czasu, marka nieustannie zaskakuje wprowadzając na rynek sprzęt dla profesjonalnych żeglarzy, narciarzy oraz wszystkich entuzjastów sportów wodnych i zimowych.  Nowa kolekcja obfituje w produkty zainspirowane sukcesami Helly Hansen na przełomie 140 lat cennych doświadczeń. Każdy model w linii Heritage jest opracowany na podstawie testowanych przez lata, autorskich rozwiązań technologicznych, prawdziwych kamieni milowych w dziedzinie projektowania odzieży technicznej.


Najnowsze modele oparte na historii swojego dziedzictwa:

Kurtka przeciwdeszczowa Helly Hansen z tkaniny Helox+, współczesna wersja słynnego płaszcza wykonanego z  impregnowanego płótna lnianego – pierwszego wodoopornego materiału, który był początkiem historii Helly Hansen

Kurtka żeglarska wykonana z tkaniny Helly Tech® to dzisiejsza wersja wprowadzonego na rynek w latach 80 modelu pierwszej oddychającej i wodoodpornej kurtki żeglarskiej

Lekka kurtka “polarowa” wykonana z tkaninyPropile Fleece® - wprowadzona na rynek już w latach 60

­­

Bielizna termoaktywna z włókien Lifa® - przełamała schematy stosowania pierwszej warstwy  już w roku 1970. Kultowy model bielizny -  najszybciej schnący i ciepły materiał w sektorze odzieży technicznej

 

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 50 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich.

 

Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.

Autor

galeria