Zmierz swój skok

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Dzięki współpracy firmy North Kiteboarding i PIQ, powstało urządzenie, które w czasie rzeczywistym poda ci wysokość skoku, czas w powietrzu, siłę G przy lądowaniu, czy liczbę skoków niezależnie od deski, na której pływasz.

Od wielu lat w kitesurfingu rolę technologicznej nowinki doskonale spełniania przystawka Woo Sports, która w całkiem precyzyjny sposób mierzyła wysokość i długość lotu. Wydawało się, że nisza została zapełniona. Jednak grupa North Kiteboarding w kolaboracji z firmą PIQ wypuściła na rynek nowy produkt. Czy lepszy? Główną różnicą, jaką oferuje rozwiązanie NKB jest wyświetlacz, który na bieżąco pokazuje dane na temat skoku.

- To super zabawa, a sam produkt bardzo udany. PIQ jest naprawdę wciągający dla wszystkich surferów, którzy chcą pozostawić po sobie jakikolwiek dowód swojego najbardziej epickiego skoku. Gdy jesteś przyzwyczajony do poznawania swojej wydajności po każdym skoku, nie chcesz już wychodzić na wodę bez niego – tak o nowym urządzeniu mówi sam Aaron Hadlow, team rider North Kiteboarding i zwycięzca 2015 Redbull King of the Air.

Podczas gdy PIQ dostarczył technologicznego know-how, North Kiteboarding wykorzystał wieloletnią wiedzę, aby pomóc zaprojektować aplikację mobilną i akcesoria. Uchwyt może być przymocowany do dowolnej deski i obudowy. Jest wytrzymały, wodoodporny, wstrząsoodporny i odporny na korozję. Dzięki najbardziej zaawansowanej technologii czujników, urządzenie działa w czasie rzeczywistym i wyświetla informacje za pośrednictwem czujnika PIQ dołączonego do deski. Czujnik PIQ jest podłączony przez Bluetooth do dedykowanych aplikacji mobilnych (iOS i Android).

- Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do pracy z PIQ. Urządzenie umożliwia wszystkim zawodnikom, zarówno amatorom jak i profesjonalistom możliwość śledzenia i analizowania swoich skoków. Nasze rozwiązanie pozwoli wszystkim kiterom być dumnym ze swojej jazdy i dzielić się nią z kiterską społecznością – mówi Till Eberle, CEO of North Kiteboarding.

Co ciekawe, urządzenie mierzy wydajność i postęp zawodników w trakcie i po ich sesji. Podkreśla najlepsze skoki i najlepszy wynik w zestawieniu, dzięki czemu zawodnicy mogą wyzywać przyjaciół na pojedynki, konkurować z innymi kiteboarderami z całego świata, a także widnieć w międzynarodowych zestawieniach.

 

PIQ jest dostępny na www.piq.com w cenie 208 euro.