Morskie Bugatti

Autor:
Halina Konopka

Pokonywanie fal na morskim odpowiedniku legendarnego Chiron? To nie żart! Producent ekskluzywnych jachtów Palmer Johnson wspólnie z marką Bugatti postanowił zaprojektować morski odpowiednik super-auta. Ponad 20-metrowy jacht– Niniette 66 – będzie osiągał prędkość ponad 80km/h.

Marka o francuskich korzeniach rozpoczęła po raz kolejny wspólny projekt z producentem luksusowych jachtów Palmer Johnson. Niniette 66 został zaprojektowany na podstawie wartego 2.1mln funtów modelu Chiron. Jacht powstał na cześć najmłodszej córki, Ettore Bugatti i jak sama nazwa wskazuje, wyprodukowanych zostanie jedynie 66 sztuk na skalę światową.

Niniette zasilana jest przez silnik MAN V8, który dostarcza 1200 KM i pozwala na osiągnięcie prędkości 44 węzłów (ok. 81 km/h), czyli niemal identyczną jak w prezentowanym obok Lexus Sport Yacht. Jacht posiada charakterystyczną linię boczną inspirowaną designem Chirona i podobnie jak auto – dostępny jest w wersji dwukolorowej. Producent zadbał o to, by do wykończenia jachtu użyto takich materiałów, jak włókno węglowe, marmur, drewno dębowe oraz skóry najwyższej jakości skóry. W środku, jak przystało na zabawkę multimilionerów, znalazło się miejsce dla jacuzzi, apartamentu z podwójnym łóżkiem, mini baru, kominka, łazienki i kuchni.

 

Nie podano jeszcze oficjalnej ceny, ale najmniejsze modele mają zaczynać się od 1.5mln funtów. Premierę zapowiedziano na marzec 2018 roku. 

galeria