Niewidomy Bartek Lenarth popłynie z Genkiem Ginterem˝ EUGENIUSZ GINTER

Autor:
wślizgu

Eugeniusz Ginter jest zarówno czynnym żeglarzem, jak i konstruktorem łodzi. Do ich budowy wykorzystuje włókna bazaltowe.

– Po zakończeniu „flirtu” z klasą Micro, gdzie zawodnicy startujący na moich konstrukcjach zdobyli 11 tytułów Mistrza Świata, zajmuję się promocją regat morskich na nowej łodzi ORC GP33 Vihuela. Oczywiście jacht jest przeze mnie zaprojektowany jak i zbudowany – opowiada Genek Ginter z Ustki. – Zgłoszeni już jesteśmy do Mistrzostw Świata ORC w 2014 roku. Nasz kalendarz na 2014 obejmuje 12 regat morskich. Najważniejsze imprezy poza MŚ to Mistrzostwa Polski i regaty Warnemunde Woche. Co może wydawać się interesujące, to w Warnemunde naszą załogę zasili Bartek Lenarth. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jest on żeglarzem niewidomym.

Bartek uczestniczył już w niecodziennym projekcie: startował w rajdzie samochodowym jako kierowca.

– Początkowo pomysł wydawał się nieco szalony. Po spotkaniu z załogą Bartek nie tylko został błyskawicznie zaakceptowany, ale zaraz po bliższym poznaniu stał się pełnoprawnym członkiem teamu. Teraz spróbujemy swoich sił na wyczynowej łodzi. Oczywiście mamy dla Bartka specjalny program treningowy. Zadania przed nim stawiamy takie same, jak przed resztą załogi – mówi Ginter.

Regaty przebiegną na trasie Warnemunde – dookoła Bornholmu -Warnemunde. Ginter nie wyklucza też wspólnego (z Bartkiem) startu w regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej, w których w ubiegłym roku zajął I miejsce w grupie jachtów do 12 metrów.

 

– W połowie kwietnia zwodowaliśmy sprzęt i rozpoczęliśmy cykl treningów na wodzie – podsumowuje.

Autor