Chcemy awansować PATRYK ZBROJA

Autor:
wślizgu

Po czteromiesięcznej zimowej przerwie szczecińscy żeglarze dowodzeni przez Patryka Zbroję, startujący w barwach TeamBAKISTA, wracają na międzynarodową arenę. Szykują się do walki o punkty do rankingu Pucharu Świata w match – racingu. W skład załogi, oprócz sternika Zbroi wchodzą: Maciej Gonerko, Adam Laskowski, Marek Prokopiak, Marcin Zubrzycki i Krzysztof Żełudziewicz.

– W sezonie 2014 startujemy w TeamBAKISTA, w regatach w Polsce i za granicą. Mamy już ustalony wstępny kalendarz imprez. Wszystkie zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF – opowiada Patryk Zbroja. – Sezon rozpoczynamy w Niemczech zawodami Grade 3.

W match racingu grade oznacza poziom trudności. Określany jest w pięciostopniowej skali. Im niższa cyfra, tym wyższy poziom.

– W dniach 22-25 maja jedziemy do Szwajcarii na zawody do Kreuzlingen Grade 2. Od 29 maja do 1 czerwca zapraszamy do Szczecina na eliminacje do Mistrzostw Świata Grade 2. W dniach 20-22 czerwca przenosimy się do Świnoujścia na zawody z Grade 3, a stamtąd w lipcu do Kamienia Pomorskiego na kolejne eliminacje do MŚ – Grade 3 – zaprasza Zbroja.

To będzie półmetek sezonu. W dniach 28-31 sierpnia zawodników czekają zawody z Grade 3 – ponownie w Szwajcarii, we wrześniu w Szczecinie i Norwegii, od 30 października do 2 listopada w Niemczech.

 

Założenia na ten sezon to awans do pierwszej trzydziestki rankingu oraz medal mistrzostw Polski – podsumowuje Zbroja, który z zawodu jest prawnikiem, a także pełni rolę Ambasadora Szczecina. Obecnie sklasyfikowany jest na 33 miejscu sterników w światowym rankingu ISAF. W porównaniu do roku ubiegłego przesunął się o dwie pozycje.

Autor