Jak zarządzać regatami

Autor:
Halina Konopka

Gdyńska firma Endoto została wyróżniona w polskiej edycji prestiżowego Galileo Masters. Stworzony przez nią system administrowania regatami „My Live Regatta” zajął trzecie miejsce w konkursie.

My Live Regatta znacząco ułatwia administrowanie regatami żeglarskimi. Składa się z trzech elementów: systemu rejestracji i obsługi zawodników, systemu obsługi sędziowania i przepisów żeglarskich oraz systemu prezentacji zawodów na żywo. Ponadto, umożliwia udostępnianie obrazu z zawodów oraz punktacji w czasie rzeczywistym. 

- Pomysł na realizację systemu powstał z potrzeby – mówi Piotr Oleksiak z firmy Entodo. -  Sam od wielu byłem zaangażowany w organizację zawodów żeglarskich w SKŻ ERGO Hestia Sopot, ich prezentacja jest dla mnie ważna i wiem, jest jeszcze wiele do zrobienia w tej dziedzinie. Świadczy o tym chociażby fakt, że nie są powszechne. Chciałbym to zmienić i wspólnie z zespołem małymi krokami dążymy do realizacji tego zamierzenia – wyjaśnia.

Galileo Masters uznawany jest za najważniejszy w Europie konkurs dla osób zainteresowanych aplikacjami, urządzeniami i technologiami wykorzystującymi nawigację satelitarną. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 000 euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro. Polska edycja konkursu w 2016 roku zdobyła najwięcej zgłoszeń spośród wszystkich edycji w Europie. Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbyło się 29 listopada 2016 r. Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie. Zwyciężył projekt zapobiegający kolizjom lotniczym, nagrodzono także aplikację związaną z rynkiem nieruchomości. My Live Regatta zajął trzecie miejsce.

 

- Galileo Masters było okazją, by poznać inne osoby, które wykorzystują systemy geolokalizacyjne w swoich projektach. Było okazją, by poszerzyć wiedzę. Niezmiernie cieszy fakt, że w takim gronie zostaliśmy wyróżnieni – podkreśla Piotr Oleksiak z firmy Entodo.