Triumf W Hyeres

Autor:
wślizgu

Złoto w klasie 49er załogi Buksak-Wierzbicki, złoto Zofii Klepackiej oraz brąz Małgorzaty Białeckiej w klasie RS:X – to rezultaty Polaków na zakończenie żeglarskiego Pucharu Świata w Hyeres. 

50. edycja żeglarskiego Pucharu Świata w Hyeres przeszła do historii. Jubileuszowa odsłona tych regat okazała się bardzo szczęśliwa dla Polaków. Dla Klepackiej jest to już trzecie z rzędu. Świetnie zaprezentowały się również dwie załogi w klasie 49er i jeszcze przed wyścigiem medalowym obie miały szanse na podium. Ostatecznie z wygranej cieszyli się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy aż pięć z ośmiu wyścigów kończyli w pierwszej piątce. To ich największy do tej pory sukces w karierze. Bardzo dobre piąte miejsce zajęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, którym do trzeciej lokaty zabrakło siedmiu punktów. Dobry występ zaliczyła też Agata Barwińska w klasie Laser Radial. Do wyścigu medalowego ruszała z ósmej pozycji i przypłynęła w nim szósta , co pozwoliło jej ukończyć regaty na siódmym miejscu.

Jubileuszowa odsłona regat, która trwała od 24 do 29 kwietnia, była wyjątkowa także z tego powodu, że od przyszłego roku Hyeres zniknie z cyklu Pucharu Świata i zastąpi je włoska Genua. We francuskich regatach wystartowało ponad 650 zawodników z 46 krajów, którzy rywalizowali w 11 klasach.

Autor