Bikini by Brochocka!

Autor:
Halina Konopka

Zawodniczka teamu Liquid Force po kontuzji kolana wraca do formy – nie tylko sportowo, ale też komercyjnie. Na początku listopada Helena Brochocka wspólnie z marką Josea Surfwear zaprojektowała serię strojów kąpielowych.

Hela Brochocka to jedna z czołowych polskich zawodniczek, które startują w Pucharze Świata Freestyle w kitesurfingu. Ponad rok temu, podczas treningu w Egipcie, Helena zerwała wiązadło krzyżowe w kolanie. Na szczęście po operacji wróciła jeszcze bardziej zdeterminowana i pod opieką dobrych fizjoterapeutów szybko wróciła do formy. 

- Dziś wreszcie czuję się w stu procentach zdrowa i gotowa do akcji. Teraz rozumiem już co mieli na myśli ci, którzy mówili, że po kontuzji
wraca się silniejszym, bo na pewno wyciągnęłam z tej historii parę ważnych lekcji. Każdy mój ruch jest teraz trochę lepiej przemyślany, a ja sama na pewno bardziej będę cieszyć się z każdej chwili spędzonej na wodzie, bo wiem, jak kiepsko jest oglądać to wszystko ze szpitalnego łóżka – podkreśla Helena.

Mimo wzlotów i upadków, lato spędziła bardzo produktywnie. Poza pływaniem w Hood River współpracowała z niemiecką marką Josea Surfwear projektując serię strojów kąpielowych.

- Jestem naprawdę podekscytowana i dumna, że mogę przedstawić Państwu skutki mojej pierwszej w historii współpracy produktowej z Josea Surfwear – pisze Hela na swoim profilu. - Cieszę się, że mogę pracować i mieć możliwość uczenia się od tej zrównoważonej i odpowiedzialnej ekologicznie marki. Wiedza, że są one wytwarzane w sposób etyczny, w Europie, a nie poprzez niedopłaconych pracowników kraju trzeciego świata sprawia, że chce się je nosić jeszcze bardziej – dodaje.

 

Josea Surfwear słynie z wysokiej jakości i w pełni ekologicznej produkcji, wykorzystującej materiały pozyskane w sposób odnawialny. Dziewczyny odpowiedzialne za ten brand same kochają pływać, czy to na wake'u, surfie, czy na kajcie. Co ciekawe, to część przychodów z każdego sprzedanego produktu z linii Heli, zostaje przeznaczona na rzecz „Kiteboarding Girls” – fundacji, której celem jest wspieranie kobiet uprawiających kiteboarding.

galeria