Pierwsi mistrzowie SUP Race

Autor:
Klaudia Krause

Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski SUP Race już za nami. Wygrał je Team Allen Australia, czyli Maja Dziarnowska, reprezentująca na co dzień barwy SKŻ ERGO Hestia Sopot i Paul Lenfant. Warto zaznaczyć, że ten sam duet triumfował też w Piwnicznej Zdroju w Mistrzostwach Polski w SUP na rzekach.

SUP zyskuje sobie coraz więcej fanów, zarówno tych traktujących ten sport amatorsko, jak i tych nastawionych bardziej treningowo. Mimo, że była to pierwsza edycja to 20 sierpnia w Sopocie pojawiło się ponad 30 uczestników. Zawodnicy mieli do pokonania 2 kilometrową trasę. Zawody składały sie z serii wyścigów - długi dystans wzdłuż plaży i krótkie widowiskowe sprinty przyciągające uwagę widzów. Zwycięzcy zostali wyłonieni w trzech kategoriach: open, junior i masters. Niekwestionowanym zwycięzcą został Paul Lenfant, tuż za nim uplasował się Damian Bartos, a podium zamknął Jan Klimaszyk. Wśród kobiet prym wiodła Maja Dziarnowska, drugie miejsce zajęła Karolina Lipińska, a trzecie Tosia Chrząszcz – wszystkie należące do Team Allen Australia.

- Mistrzostwa Polski w Sopocie to kolejny fajnie zorganizowany sportowy event w SUP - komentuje Maja Dziarnowska. - Cieszy mnie, że ta dyscyplina zyskuje coraz większą popularność. Pogoda dopisała rewelacyjnie, a moja deska Allen Australia idealnie spisywała sie na morskich warunkach. Trzeba przyznać, że fizycznie było dość wymagająco.

Jak przyznaje Maja jej przygoda z deską z wiosłem zaczęła podczas Lotto Cup, kiedy to organizator regat zarządził przy okazji wyścigi na deskach SUP.

- Bardzo mi się podoba, że niezależnie od warunków wiatrowych można wskoczyć na wodę i świetnie się bawić. Dodatkowo to dobry trening uzupełniający do olimpijskiego windsurfingu, który na co dzień trenuje. Siła, wytrzymałość i wyczucie równowagi to elementy, które są pożądane w obydwu sportach – ocenia Dziarnowska.

 

Jedno jest pewnie, SUP w Polsce rośnie w siłę! Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejne mistrzostwa. Wydarzenie objęły swoim patronatem Polskie Stowarzyszenie Surfingu, ISA oraz magazyn W Ślizgu!

galeria