MŚ w Formule Kite bez medalu

Autor:
Klaudia Krause

W Chinach zakończyły się Mistrzostwa Świata w Formule Kite. Niestety wiatry nie były pomyślne dla Polaków. Mistrz Polski - Maks Żakowski ostatecznie zajął 11. miejsce, a brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata - Błażej Ożóg, uplasował się na 21. pozycji. Mistrzem Świata został Francuz Maxime Nocher.

W Joy Sea Beach Weifang Binhai wiatr nie był łaskawy dla zawodników. Sprzęt również nie spełnił oczekiwań, potwierdziły się bowiem przypuszczenia z pierwszego dnia regat,  co do nowych modeli latawców firmy Flysurfer, że nie latają w słabym wietrze.

Mistrzem Świata w Formule Kite  został Francuz Maxime Nocher z 11 pkt. Najlepszym Polakiem w stawce okazał się Maks Żakowski (KS Dobra Marina), który pływając równo przez całe regaty, zajął 11. miejsce z 70 pkt. Błażej Ożóg (SKŻ Ergo Hestia Sopot) uplasował się na 21. miejscu z ilością 110 pkt.

Duże brawa za ogromną ambicję oraz walkę do samego końca.