Wielki finał Energa Sailing Cup

Autor:
wślizgu

28-30 lipca w Sopocie najlepsi w Polsce zawodnicy w klasie Optimist będą rywalizować w wielkim finale Energa Sailing Cup. Zawody są kulminacyjnym punktem największego w Polsce projektu żeglarskiego skierowanego do dzieci i młodzieży. W sopockich zawodach spotka się krajowa czołówka w klasie Optimist - 40 najlepszych żeglarzy, którzy zgromadzili najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej z pięciu regat eliminacyjnych. 

Po raz czwarty najlepsi zawodnicy z całego kraju walczyć będą o udział w programie stypendialnym, którego owoce są widoczne już teraz – mówi Maciej Szafran, Trener ds. Sportu Powszechnego Dzieci i Młodzieży PZŻ. - W ubiegłym sezonie dwie załogi w klasie 29-er, żeńska i męska, ze stypendystami na pokładzie, zdobyły medale mistrzostw Europejskiej Federacji Żeglarskiej. To dowodzi, że finaliści Energa Sailing Cup są naprawdę utalentowani i gotowi do międzynarodowej rywalizacji. Cieszymy się, że  w tym roku dołączy do nich kolejna grupa zawodników.

Sportowy weekend będzie również pełen dodatkowych atrakcji dla publiczności. Na Placu Zdrojowym powstanie miasteczko żeglarskie Energa Sailing, w którym będzie można z bliska obejrzeć sprzęt sportowy, wziąć udział w konkursach i animacjach oraz spotkać kadrowiczów Energa Sailing Team Poland. A na zakończenie – koncert Margaret.

 

Równolegle z zawodami dla „małych mistrzów” w Sopocie odbędzie się impreza dla bardziej doświadczonych żeglarzy - Energa Sopot Match Race, czyli zawody Pucharu Świata w Match Racingu na jachtach klasy Diamant 3000 oraz zawody z cyklu World Match Racing Tour 2017, w których załogi ścigać się będą na widowiskowych katamaranach M32. 

Autor