Nocne 49-ery

Autor:
Klaudia Krause

12 załóg z 4 krajów. W przedostatni weekend lipca Gdynia już po raz szósty ugości czołowych zawodników olimpijskiej klasy 49-er. W planie regat nie zabraknie widowiskowego wyścigu nocnego.

49 er Grand Prix Gdynia to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najlepsze załogi tej olimpijskiej konkurencji w bezpośredniej rywalizacji na polskich akwenach. Zawody będą idealną zapowiedzią najważniejszego w tym roku wydarzenia w żeglarstwie sportowym, czyli Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Gościem specjalnym regat będzie trójmiejska załoga Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego. W Gdyni walkę o zwycięstwo zapowiada Tymoteusz Bendyk oraz Jacek Nowak reprezentujący barwy AZS UWM Olsztyn, który na początku tego roku wraz z Tomaszem Januszewskim, wywalczył czwarte miejsce mistrzostw świata na Florydzie.

- Dla mnie regaty 49er Grand Prix Gdynia są tak samo ważne jak każde inne zawody, w których starujemy za granicą – podkreśla Jacek Nowak. - Bardzo rzadko mamy okazję zaprezentować się przed polską publicznością, a do tego z taką oprawą, komentarzem na żywo i wyścigami „wpływającymi” niemalże na plażę. Dodając do tego wyścig nocny, który organizowany jest tylko w Gdyni i nigdzie indziej na świecie, te czynniki sprawiają, że zawsze z dużą niecierpliwością czekamy na start.

Wyścig nocny to znak firmowy regat 49er Grand Prix Gdynia. Widowiskowa rywalizacja w blasku księżyca, przy teatralnym oświetleniu toczy się bardzo blisko plaży. Tym razem Night Race odbędzie się na półmetku 49er GP, w sobotę 23 lipca o godzinie 22:00.

 

W tym roku na kibiców czeka jeszcze dodatkowa atrakcja, gdyż równolegle z wyścigami klasy 49er, rozgrywane będą zawody Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, o których pisaliśmy kilka stron wcześniej. Warto zaznaczyć, że ligowa rywalizacja o tytuł Klubowego Mistrza Polski po raz pierwszy w historii zawita do Gdyni. 

galeria